چهارشنبه|02 خرداد 1397|07 رمضان 1439|23 May 2018
زمان انتشار: 1396/04/22 - 08:00 |

فايل «مناسك همراه» را آنلاين دريافت كنيد +دانلود

در آستانه اعزام زايران ايراني به سرزمين وحي، امكان دريافت رايگان گزيده كتاب مناسك حج با عنوان«مناسك همراه» شامل فتاواي 13 تن از مراجع عظام تقليد به همت حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج‌ و زيارت فراهم شد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، در آستانه اعزام زايران ايراني به حج تمتع و همزمان با فراگير شدن آموزش‌هاي زائران حج تمتع 96، فايل كتاب مناسك حج با ويرايش جديد و حواشي و استفتائات جديد مراجع عظام تقليد با فرمت ويژه تلفن هاي همراه از سوي پايگاه اطلاع رساني حج با عنوان «مناسك همراه» در اختيار روحانيون كاروان‌ها و عموم زايران قرار گرفت.

در مقدمه اين كتاب آمده است: « شارع مقدس براي حج كه از اركان مهم اسلام و داراي ابعاد مختلف سياسي، عبادي، فردي و اجتماعي است، مانند ديگر آموزه هاي ديني احكام خاصي مقرر كرده است. اين احكام كه از آن به مناسك حج ياد مي‌شود، داراي گستردگي و دقت زيادي است. تفاوت ديدگاه‌هاي مراجع عظام تقليد در اين زمينه نيز اهميت يادگيري دقيق مناسك را دو چندان مي‌كند.

از اين رو، گروه فقه و حقوق پژوهشكده حج و زيارت در راستاي وظايف خود اقدام به تدوين و نشر مناسك حج مطابق با فتاواي امام خميني و حواشي مراجع معظم تقليد نموده است، و هر ساله به جهت آگاهي از تغييرات فتاواي مراجع عظام مورد تجديد چاپ قرار مي‌گيرد.

حجيم بودن مناسك حج از يك سو و لزوم دسترسي سريع و آسان به احكام مبتلابه حج از سوي ديگر، تهيه و تدوين خلاصه‌اي از مناسك را بيش از پيش ضروري مي‌نمود. در اين راستا گروه فقه و حقوق بر آن شد تا گزيده مناسك مبتلابه حج را مطابق آخرين ويرايش مناسك محشي حج (ويرايش1396) تحت عنوان «مناسك همراه» تدوين و منتشر نموده و در اختيار روحانيون محترم كاروان‌هاي حج و عمره و حجاج و زوار بيت‌الله الحرام قرار دهد.

در اين مناسك همراه فتاواي 13 تن از مراجع عظام تقليد، آيات عظام: امام خميني، مقام معظم رهبري، خويي، گلپايگاني، فاضل لنكراني، تبريزي، بهجت، سيستاني، شبيري زنجاني، صافي گلپايگاني، مكارم شيرازي، سبحاني و نوري همداني ذكر شده است.

اين اثر به همت حجت الاسلام والمسلمين «منصور مظاهري» تدوين شده است.

براي دريافت فايل مناسك همراه با فرمت تلفن همراه اينجا را كليك كنيد.

برچسب ها:تازه هاي نشر - مناسك


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: