چهارشنبه|02 خرداد 1397|07 رمضان 1439|23 May 2018
زمان انتشار: 1396/04/20 - 08:24 |

سخنگوي وزارت امور خارجه:

حجاج ايراني تنها از كانال‌هاي حج و زيارت اخبار را پيگيري كنند

سخنگوي وزارت امور خارجه با بيان اين كه متاسفانه در فضاي مجازي با نيت‌هاي مختلف سخناني گفته مي شود كه مي‌تواند ايجاد هراس و نگراني كند، افزود: اخبار حج را بايد از كانال‌هاي مشخص سازمان حج و زيارت دريافت كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، سخنگوي وزارت امور خارجه روز گذشته در پاسخ به سوالي درمورد اين كه با توجه به اعزام حجاج ايراني به عربستان از پنجم مرداد ماه وزارت امور خارجه براي ايجاد اطمينان از امنيت آنها چه اقدامات كارشناسي و كنسولي انجام مي دهد، گفت: ايران و عربستان داراي روابط ديپلماتيك نيستند و سال گذشته حجاج ايراني اعزام نشدند، اما براي حج امسال سازمان حج و زيارت با تفاهمي كه در كشور وجود داشت و براساس مصوبات مسووليت مذاكره با طرف سعودي را پذيرفت و وارد مذاكره شد.

وي يادآور شد: شرط خاص ايران در نشست هاي مختلف با مقامات سعودي مورد بررسي قرار گرفت و ايران به تفاهمات لازم رسيد.

وي ادامه داد: تا اين لحظه قرار بر اعزام حجاج ايراني است و مقدمات كار فراهم شده است و تيم هاي مقدماتي به عربستان اعزام شده اند.

سخنگوي وزارت امور خارجه يادآور شد: با توجه به نيازهايي كه حجاج در طول ايام حج همواره در طيف هاي مختلف از جمله پزشكي دارند، بخش كنسولي به عنوان بخشي كه در ايام حج، تيم سرپرستي و حجاج را همراهي مي كرد باتفاهم با سعودي ها 10 نفر از همكاران كنسولي ما در وزارت خارجه براي ارايه خدمات كنسولي در ايام حج در نقاط مختلف عربستان براي ارايه خدمات لازم به شهروندان ايراني حضور خواهند داشت.

قاسمي تاكيد كرد: اميدوارم كه بتوانند در شايستگي تمام در اختيار زائران باشند.

سخنگوي وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال ديگري درباره برقراري امنيت حجاج در مراسم حج اظهار كرد: آنچه مسلم است امنيت حجاج به عهده طرف عربستاني است و اين مسئله بسيار اساسي و مهمي براي ما بوده و هست.

وي افزود:در نشست هايي كه با دولت عربستان داشتيم در خصوص بحث امنيت حجاج و تضمين آن صحبت هاي زيادي شده و اطمينان لازم حاصل شده است و فكر مي كنم حجاج و شهروندان ما نبايد نگراني عمده اي داشته باشند.

سخنگوي وزارت امور خارجه با بيان اين كه متاسفانه در فضاي مجازي با نيت هاي مختلف سخناني گفته مي شود كه مي تواند ايجاد هراس و نگراني كند، افزود:اخبار حج را بايد از كانال هاي مشخص سازمان حج و زيارت دريافت كرد و در نهايت مذاكره كننده اصلي و آنهايي كه تضمين لازم را دريافت كردند و تفاهمات كلي را درباره مجموع مسائل حج داشتيند سازمان حج و زيارت است.

قاسمي گفت: تا جايي كه مي دانيم اين سازمان بسيار خوشبين است، همه مسائل طراحي و تفاهم شده و حج برگزار خواهد شد و اميدوارم مشكلي وجودنداشته باشد.

برچسب ها:


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: