چهارشنبه|02 خرداد 1397|07 رمضان 1439|23 May 2018
زمان انتشار: 1396/04/23 - 17:11 |

مديركل حج و زيارت استان تهران:‌

19 سال جوان‌ترين و ۸۳ سال پيرترين حاجي استان تهران

مديركل حج و زيارت استان تهران با بيان اينكه از اين استان ۱۱ هزار و ۲۶۵ نفر در قالب ۸۲ كاروان به حج تمتع مشرف مي‌شوند، گفت: در بين زائران استان تهران جوان ۱۹ ساله تا حاجي ۸۳ ساله وجود دارد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، مهران فرشيد گفت: 11 هزار و 265 نفر در قالب 82 كاروان از استان تهران به حج تمتع سال جاري مشرف مي‌شوند.

وي افزود: در بين زائران استان تهران جوان 19 ساله تا حاجي 83 ساله وجود دارد و براي همه آنها در تمام شرايط سني برنامه‌ريزي مناسبي صورت گرفته است.

مديركل حج و زيارت استان تهران تصريح كرد: زائران خانه خدا در استان تهران آموزش‌هاي لازم را در 10 جلسه فرا گرفته و آموزش تكميلي آنها در سالن 12 هزار نفري ورزشگاه آزادي برگزار شد. البته به درخواست برخي زائران 2 جلسه آموزشي بيشتر هم از سوي برخي كاروان‌ها برگزار شده است.

فرشيد گفت:‌ در آموزش‌هاي ارائه شده سعي كرده‌ايم تا سطح كيفي و عملي حج تمتع و آماده‌سازي حاجيان را ارتقا دهيم. البته بخشي از آموزش‌ها هم به مسائل فرودگاهي، بحث‌هاي امنيتي، موضوعات بهداشتي، مسائل آموزشي و اعمال و مناسك آنها باز مي‌گردد و در مجموع كوشيده‌ايم تا زائرين با آمادگي كاملي به حج تمتع مشرف شوند.

وي افزود: برگزاري‌ آموزش‌هاي متعدد و منظم باعث كاهش اضطراب و استرس زائران حين اعمال حج مي‌شود.

مديركل حج و زيارت استان تهران درباره خدمات ارائه شده از سوي اداره كل حج و زيارت استان تهران به حجاج گفت:‌ تمامي كاروان‌هاي حج تمتع در يك دفتر كارگزاري ثبت‌نام شده و امور خود را انجام داده‌اند. ضمن اينكه 675 دفتر كارگزاري هم در استان تهران وجود دارد كه بيش از 500 دفتر به صورت آنلاين و رايگان به حاجيان خدمات ارائه كرده‌‌اند.

فرشيد اظهار داشت: ظرفيت 82 كاروان حج تمتع استان تهران نهايي و براي دريافت رواديد اسامي آنها ارسال و روند ثبت‌نام‌ها متوقف شده است ، البته افرادي كه از نظر پزشكي مردود مي‌شوند بلافاصله با افراد واجدالشرايط موجود در ليست انتظار جايگزين مي‌شوند كه اين ليست هم‌اكنون بيش از هزار نفر است.

وي درباره رشد تعداد حاجيان استان تهران نسبت به حج گذشته،‌ گفت:‌ استان تهران هم مانند استان‌هاي ديگر كشور با افزايش ظرفيت ميانگين 25 درصدي روبه‌رو بوده است. به طوري كه تعداد حاجيان كل كشور در حج گذشته 63 هزار نفر بوده كه در سال جاري اين رقم به 86 هزار و 500 نفر رسيده است.

انتهاي پيام/برچسب ها:حج - حاجي - تمتع


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: