سه شنبه|26 تير 1397|03 ذی القعده 1439|17 July 2018
زمان انتشار: 1396/04/24 - 14:47 |

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت :

شايسته سالاري بر مبناي تخصص افراد از عوامل مهم موفقيت و پيشرفت جامعه است

نماينده ولي فقيه و سرپرست زايران ايراني خانه خدا گفت : يكي از عوامل موفقيت يك جامعه ؛ حاكم بودن شايسته سالاري بر مبناي تخصص افراد است .
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ؛ حجت الاسلام و المسلمين سيد علي قاضي عسكر كه عصر جمعه در هشتمين يادواره شهداي شهرك شهيد باقري كه به همت برنامه عطر عاشقي در تپه نور الشهداي منطقه 22 تهران سخن مي گفت ؛ اظهار داشت : مسئوليت امور بايد به كارگزاراني متخصص و باتقوا سپرده شود تا شاهد رونق و آباداني جامعه اسلامي باشيم.

وي با تاكيد بر ضرورت تامين امنيت براي شكوفا شدن و رشد كشور در زمينه هاي مختلف ؛ گفت : بايد مسوولان جامعه اسلامي امنيت را به معناي واقعي كلمه فراهم نمايند.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر ؛ با تشريح ويژگي هاي حكومت ديني ؛ تحقق كامل حكومت ديني بر مبناي دستورات اسلام را در زمان حضرت ولي عصر(عج) دانست و خاطر نشان كرد : شكل گيري و تحقق انقلاب اسلامي با هدف الگو گيري از حكومت ديني حضرت مهدي موعود (عج) بود لذا بايد همه براي تحقق چنين حكومتي تلاش كنند.

وي در بخش ديگري از سخنانش به ويژگي هاي حكومت ديني و نيز نامه 53 نهج البلاغه كه معروف به عهدنامه مالك اشتر است اشاره كرد و گفت : حضرت علي (ع) در اين نامه ويژگي هاي يك حكومت ديني را بر شمرده اند و اين ويژگي ها در زمان حضرت امام زمان (عج) نه فقط در يك منطقه بلكه در سراسر گيتي پياده و اجرا خواهد شد .

حجت الاسلام و المسلمين قاضي عسكر ؛ جمهوري اسلامي ايران را الگو گرفته از چنين حكومتي دانست و گفت : بايد تلاش كنيم همه مردم اين ويژگي ها را در نظام مقدس جمهوري اسلامي شاهد باشند.

وي گفت : عدالت يكي از مهمترين مسائلي است كه در اسلام بر آن تاكيد شده است و ان شاالله با ظهور حضرت مهدي ؛ عدالت به بهترين شكل در جامعه برپا خواهد شد به گونه اي كه هركس به حق خود دست پيدا مي كند.

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت بر ضرورت توسعه علم و دانش و تلاش آحاد مسلمانان براي مجهز شدن به دانش و بالابردن آگاهي هاي خود تاكيد كرد و گفت : ائمه معصومين (عليهم السلام) و بويژه پيامبر گرامي اسلام همواره بر فراگيري علم و دانش توسط مسلمانان تاكيد كرده اند.

حجت الاسلام و المسلمين قاضي عسكر با بيان اينكه توسعه علمي از خصوصيات حكومت امام زمان (عج) است ؛ گفت : جوامع مسلمان بايد به لحاظ علمي سرآمد ديگر كشورها باشند لذا كشورهاي اسلامي بايد بنيه هاي علمي خود را تقويت كنند.

وي در اين برنامه همچنين از مقوله امنيت به عنوان يكي ديگر از ويژگي هاي حكومت ديني نام برد و گفت : در زمان حكومت حضرت مهدي ، امنيت در ابعاد مختلف سياسي ؛ اقتصادي ؛ اخلاقي و اجتماعي فراگير خواهد شد و هيچكس در چنين حكومتي احساس ناامني نخواهد كرد.برچسب ها:عطر عاشقي - قاضي عسكر - شهيد باقري


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: