چهارشنبه|02 خرداد 1397|07 رمضان 1439|23 May 2018
زمان انتشار: 1396/04/26 - 11:07 |

مسوول كميته مسكن حج اعلام كرد

پروازهاي حج اين هفته نهايي مي‌شود

مسوول كميته مسكن حج سازمان حج و زيارت با توجه به تامين كامل مسكن، حمل و نقل درون شهري و تغذيه زائران، پيش‌بيني كرد، مناسك امسال حج بدون مساله و مشكل برگزار شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از ايسنا، حسين اسماعيلي كه هم‌اكنون همراه رييس سازمان حج و زيارت براي پيگيري آخرين اقدامات و تاكيد بر مفاد توافقي در عربستان به سر مي‌برد، اظهار كرد: با توجه به اين‌كه تعدادي از مسكن‌هاي درنظر گرفته شده براي زائران ايراني، مجوزهاي لازم را دريافت نكرده‌اند، اين سفر به عربستان انجام شد تا مسكن‌هاي ديگري جايگزين شوند و درحال حاضر نيز تمام هتل‌هاي مورد نياز زائران در مكه و مدينه تامين شده است.

به گفته‌ي او، تا كنون ۲۸ هتل در مكه براي زائران ايراني اجاره شده و در مدينه نيز هيچ مسكني خارج از منطقه‌ي مركزي نيست و ۸۶ هزار زائر در يك منطقه متمركز هستند. در مكه نيز هتل‌ها در همان مناطقي كه سال‌هاي گذشته اجاره مي‌شد، تامين شده است.

وي افزود: امسال زائران ايراني پنج شب و شش روز در مدينه و ۲۷ تا ۲۸ شب در مكه اقامت دارند.

مسؤول كميته مسكن حج همچنين درباره تامين پروازهاي زائران توضيح داد: تا كنون براي جابجايي ۲۰ هزار زائر ايراني با هواپيماهاي سعودي و ۴۳ هزار زائر با هواپيماهاي ايراني توافق شده و تامين باقي ظرفيت و پروازهاي سعودي نيز اين هفته قطعي مي‌شود.

اسماعيلي گفت: با وجود اين‌كه ايران دير هنگام وارد صحنه شد و جزو آخرين بعثه‌هايي بود كه به مذاكره با وزارت حج عربستان دعوت شد، اما مسكن مكه و مدينه به نحو احسن اجاره شد و اميدواريم در حمل و نقل و تغذيه نيز مشكلي نباشد. با اين وصف و با توجه به شرايطي كه در عربستان مشاهده مي‌كنيم، پيش‌بيني مي‌شود حجي بدون مساله و مشكل داشته باشيم.

برچسب ها:حج 96


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: