پنجشنبه|28 تير 1397|05 ذی القعده 1439|19 July 2018
زمان انتشار: 1396/06/30 - 12:21 |

ديدار كاركنان حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت استان قم با سرپرست حجاج ايراني

كاركنان حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت استان قم امروز با حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني ديدار كردند.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، در اين ديدار صميمي حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر با اشاره به برگزاري مطلوب حج امسال و رضايت كامل حجاج بيت الله الحرام ازسفر حج با تلاش خدمتگزاران در اين حوزه اظهار داشت: بر اساس رهنمودهاي مقام معظم رهبري تمام سعي ما اين بود كه حجي عزتمندانه و در شأن ملت ايران برگزار شود كه با لطف خداوند منان، حج امسال، حجي عزتمندانه بود و تمامي حجاج به اين موضوع مهم اذعان داشتند و از اين بابت بسيار خوشحال و شكرگزار بودند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به رابطه برادرانه و مسالمت آميز حجاج ايراني اهل تسنن و تشيع اشاره كرد و افزود: «در برخي از هتل ها چندين كاروان از زائران اهل سنت و شيعه در كنار هم به صورت برادرانه معاشرت داشتند و كوچك ترين مشكلي در اين باره نداشتيم.

نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني همچنين با بيان ظرفيت بالاي فضاي مجازي براي انعكاس اخبار، اطلاعات، معارف و ... خاطر نشان كرد: فضاي مجازي و بهره گيري زائران و حجاج از آن موجب شد تا اخبار و گزارش ها توسط حجاج به داخل كشور منعكس و موجب آرامش جامعه و مردم شود و حتي بسياري از معارف حج و زيارت نيز از اين طريق به داخل كشور منتقل شد كه اميد است در سالهاي بعد با برنامه ريزي، شناخت و نيازسنجي از اين فضا بيشتر و بهتر استفاده شود.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر ضمن اشاره به ظرفيت بسيار بالاي حج و زيارت در عرصه تحقيق و پژوهش، الگوبرداري از آثار فاخري را كه در جهان اسلام در اين باره توليد مي شود يادآور شد و خاطر نشان كرد: همه وظيفه داريم با شناسايي خلاءهاي موجود در عرصه پژوهش و تحقيق، گام هاي بلندي در توليد آثار علمي بنيادي و كاربردي برداريم تا در رقابت علمي با ساير كشورها عقب نمانيم و پيشرو در اين زمينه باشيم.برچسب ها:قلضي عسكر - قم - حج


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: