پنجشنبه|28 تير 1397|05 ذی القعده 1439|19 July 2018
زمان انتشار: 1396/06/31 - 19:03 |

پرچم عزاي حسيني بر فراز گنبد حرم امام رضا(ع) به اهتزاز درآمد

پرچم عزاي حسيني در مراسم اذن عزاي حسيني كه با حضور هيئات مذهبي و عموم زائران در صحن انقلاب اسلامي برگزار شد، بر فراز گنبد حرم امام رضا(ع) به اهتزاز درآمد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، همزمان با آغاز ماه محرم، پرچم عزاي حسيني در حرم مطهر امام رضا(ع) به اهتزاز درآمد و صحن و سراي قدسي اين بارگاه نوراني سياه پوش شد و به نشانه آغاز ماه محرم زائران و مجاوران حرم مطهر رضوي به همراه هيئت‏‌هاي مذهبي، مراسم اذن عزا را برگزار كردند.

پيش از اين مراسم، چندين هزار نفر از اعضاي هيئت‎هاي عزاداري سيدالشهدا(ع) در مشهد از گوشه و كنار اين شهر خود را به حرم مطهر رسانده و در حالي كه پرچم هاي سياه در دست داشتند، در صحن انقلاب اسلامي حرم مطهر رضوي براي شركت در مراسم اذن عزا حضور يافتند.

در ويژه برنامه «إذن عزا» مداحان و شاعران اباعبدالله الحسين(ع) به مديحه سرايي و روضه‎خواني پرداختند و تعدادي از خادمان سادات و سركشيك هاي حرم مطهر رضوي همراه با ذكر و مدح ائمه معصوم(ع) پرچم سياه آستان قدس رضوي مزين به آيه مباركه «نصر من الله و فتح قريب» را به بالاي گنبد منور منتقل كرده و بر فراز آن به اهتزار درآوردند.

در هنگام به اهتزاز در آمدن پرچم عزاي حسيني بر فراز گنبد طلايي رضوي، زائران حاضر در صحن انقلاب و در ديگر صحن‎هايي كه صوت اين مراسم با شكوه پخش مي‎شد، با صداي بلند «لبيك يا حسين» سر دادند. گفتني است؛ اين برنامه باشكوه از طريق رسانه ملي پخش شد.برچسب ها:مشهد - محرم


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: