سه شنبه|26 تير 1397|03 ذی القعده 1439|17 July 2018
زمان انتشار: 1396/07/02 - 08:51 |

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم در گفت و گو با پايگاه حج

حجاج پيام حج ابراهيمي را در جامعه گسترش دهند

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت: حج از مناسكي تشكيل شده كه حيات مادي و معنوي انسان را تضمين مي كند؛ اميدوارم حجاج با دستيابي به معرفت بتوانند در بازگشت به كشور خود، پيام حج ابراهيمي را در جامعه گسترش دهند.
آيت الله حسن ممدوحي، عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج با اشاره به لزوم توجه به آثار معنوي حج گفت: بركات اين فريضه الهي تنها به ايام حج خلاصه نمي شود و حج در طي سال مي تواند مسلمانان را براي تقويت دينداري و توحيد كمك رسان باشد.

وي عنوان كرد: حج از مناسكي تشكيل شده كه حيات مادي و معنوي انسان را تضمين مي كند؛ اميدوارم حجاج با دستيابي به معرفت بتوانند در بازگشت به كشور خود، پيام حج ابراهيمي را در جامعه گسترش دهند.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم اظهار كرد: فريضه حج بايد در جامعه زنده و پويا باشد؛ جنبه وحدت بخشي حج در ميان مسلمانان فرصت بزرگي است تا امت اسلامي خود را براي يك زندگي و حيات طيبه آماده كنند.

آيت الله ممدوحي گفت: حجاج در بازگشت به كشورشان بايد اخلاق اسلامي و ديني خود را تقويت كنند؛ هر چند يك زمان كوتاه در سرزمين وحي حضور داشتند اما مكه و مدينه و عنايات پيامبر(ص) و اهل بيت(ع) هر انساني را دچار تحول روحي و معنوي مي كند.

وي در پايان افزود: دوري از رذائل اخلاقي و نزديك تر شدن هر چه بيشتر به خداوند و توجه بيشتر به واجبات از جمله مزاياي حضور در سرزمين وحي است.

گفتني است، امسال 86 هزار و 300 زائراز جمهوري اسلامي ايران براي انجام مناسك حج تمتع عازم سرزمين وحي شدند.

برچسب ها:گفتگو - حج تمتع - معارف حج


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: