پنجشنبه|28 تير 1397|05 ذی القعده 1439|19 July 2018
زمان انتشار: 1396/07/09 - 17:37 |

حال و هواي مشهد الرضا در تاسوعا وعاشوراي حسيني

مشهدالرضا در تاسوعاوعاشوراي حسيني مملو از شور حسيني و ميزبان عزادارن و ارادتمندان اهل بيت (ع) بود.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد، عزاداران سياه پوش در قالب هيات هاي مذهبي در خيابان هاي شهر، مساجد و حسينيه ها همنوا با نوحه هاي حزن انگيز ذاكران اهل بيت عصمت و طهارت(ع) به سينه زني و زنجيرزني پرداختد.
هزاران علم در دسته هاي عزاداري در اهتزاز ابود و نوحه هاي مداحان بر محور ذكر مصيبت و بيان رشادت هاي حضرت عباس(ع) و حضرت علي اكبر(ع) استوار.
درسراسرشهر ايستگاههاي صلواتي و مجالس عزاداري برپابود و شهر نمادي از اجتماع عزادران حسيني شده بود.
بارگاه منور رضوي مقصد نهايي همه عزاداران حسيني بود تا روح و جان خود را با شميم عطر رضوي صيقل دهند و در جوار بارگاه منور رضوي با امام حسين(ع) و ياران شهيدش در كربلا، تجديد ميثاق كنند.
در سالروز عاشوراي حسيني، اجتماع عظيم عزاداران حضرت سيدالشهدا(ع) در حرم مطهر امام رضا(ع) با حضور هيئت‌هاي مذهبي و عموم زائران برگزار شد.
اين اجتماع عظيم با توجه به اهميت اقامه نماز جماعت و به ياد نمازي كه سيد الشهدا(ع) در صحنه عاشورا اقامه كرد، بعد از نماز ظهر و عصر آغاز شد.
در اين برنامه پس اقامه نماز توسط آيت‌‏الله علم الهدي؛ نماينده ولي فقيه در خرسان رضوي، مداحان و ذاكران خاندان عصمت و طهارت، به مديحه سرايي و ذكر مصيبت پرداخته و در پايان مجلس سينه زني باشكوهي برپاشد.
گفتني است؛ همزمان با اذان ظهر خيل عظيم عزاداران حسيني در حرم مطهر رضوي و خيابان‏‌هاي منتهي به حرم امام رضا(ع) عزاداري خود را متوقف و به تاسي از سيدالشهداء نماز اول وقت را در روز عاشورا به جماعت اقامه كردند.
برچسب ها:مشهد - عاشورا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: