پنجشنبه|28 تير 1397|05 ذی القعده 1439|19 July 2018
زمان انتشار: 1396/07/11 - 12:58 |

مسئولان و دست‌اندركاران حج با رهبر انقلاب ديدار كردند

مسئولان و دست‌اندركاران برگزاري حج كشورمان، صبح امروز با رهبر انقلاب اسلامي ديدار كردند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار سرپرست حجاج ايراني، مسئولان و دست‌اندركاران حج امسال با ابراز خرسندي از بازگشت همراه با سلامت و عزت حجاج ايراني، به وجود يك جبهه بين‌المللي و عظيم تبليغاتي در مقابل جمهوري اسلامي اشاره و خاطرنشان كردند: راه مقابله با اين جبهه خطرناك، روشنگري و برخورد تبليغاتي فعال و تهاجمي است و حج يكي از مراكز اصلي و اساسي براي اين اقدام است.

حضرت آيت الله خامنه‌اي با تشكر از همه دست‌اندركاران برگزاري حج، گفتند: روز بازگشت حجاج با سلامت و عافيت، براي ما همچون يك روز عيد و روز جشن است.

رهبر انقلاب اسلامي «حفظ امنيت، عزت و احترام حجاج» را از جمله دل‌نگراني‌هاي مهم خود خواندند و افزودند: بر اساس گزارش مسئولان، حجاج امسال از حفظ احترام و عزت خود در اغلب موارد راضي بوده‌اند، اگرچه برخي موارد تخلف نيز گزارش شده كه بايد پيگيري شود.

ايشان با اشاره به وجود يك جبهه بسيار خطرناك و فعال و مجهز به انواع وسائل و امكانات تبليغاتي در مقابل جمهوري اسلامي، گفتند: نظام اسلامي ظرفيت و توان فراواني براي ايستادگي و تهاجم عليه اين جبهه دارد و فرصت حج بهترين منبر تبليغي براي ارتباط گرفتن با مردم دنيا و خنثي‌كردن تبليغات طرف مقابل است.

حضرت آيت الله خامنه‌اي، تعطيل يا محدود كردن ظرفيت‌هاي ارتباطي ايران با مردم در حج همچون دعاي كميل، مراسم برائت، اجتماعات و همايش‌هاي تبليغي را ترفند دولت سعودي عليه جمهوري اسلامي خواندند و افزودند: امروز در دنياي اسلام، تعداد بي‌شماري از نخبگان مايل به شنيدن حقيقت از زبان جمهوري اسلامي هستند، بنابراين بايد مسائل مهمي همچون استكبارستيزي، افشاي ماهيت غرب، برائت از دشمنان اسلام و مضامين بلند دعاي كميل را با ادبيات نافذ، لحن خوب و استدلال عميق از طريق ابزارهاي نوين تبليغاتي به مخاطبان منتقل كنيد.

ايشان، وجود ابهام در ذهن مخاطبان در اثر حجم انبوه تبليغات منفي عليه كشورمان را طبيعي خواندند و خاطرنشان كردند: در زمان برگزاري حج، مسئولان سعودي با وقاحت و بي‌حيايي تمام در تلويزيون ظاهر شدند و عليه جمهوري اسلامي، حرف زدند و طبيعي است كه اين حرف‌ها در مردم عادي ساير كشورها ابهام‌آفرين است، اما بايد با ارتباط با مردم، ابهامات را رفع كنيد و حصار طرف مقابل را بشكنيد.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين بر انتقال اقلام مصرفي زائران از ايران تا حدامكان تأكيد كردند و در خصوص كاهش بازارگردي حجاج ايراني، افزودند: اگر اين گزارش بر اساس بررسي‌هاي دقيق باشد، جاي خوشوقتي است.

پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، حجت‌الاسلام والمسلمين قاضي عسكر نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني با بيان گزارشي از فعاليت‌هاي انجام گرفته، شعار حج امسال را «حج، معنويت، اقتدار ملي و همبستگي اسلامي» خواند و گفت: با زحمات شبانه‌روزي تلاش شد تا امنيت و عزت حجاج ايراني تامين شود و آنان با رضايت به كشور برگردند.

همچنين آقاي محمدي رئيس سازمان حج و زيارت در گزارشي با اشاره به معنويت و نظم حجاج ايراني، گفت: «هماهنگي بعثه و سازمان حج»، «تدوين ساختار ويژه مديريت بحران»، «برپايي خيمه‌هاي جديد در عرفات»، «مديريت منظم حمل و نقل»، «توجه به امنيت و تغذيه زائران»، «آموزش كارگزاران و اقدامات ويژه پزشكي» از جمله نقاط قوت حج امسال بود.
برچسب ها:رهبر انقلاب - حج تمتع - حج 96


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: