پنجشنبه|28 تير 1397|05 ذی القعده 1439|19 July 2018
زمان انتشار: 1396/07/15 - 08:21 |

كربلا سرزمين غبطه به مقام شهدا است و نه غصه خوردن براي آنها

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني كربلا را سرزمين غبطه خواند و غصه را بي فايده عنوان كرد و گفت: زائران در كربلا بايد درس شجاعت، حريت، عدالت ، مردانگي و عبوديت را بياموزند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني در جمع دانشجويان شركت كننده در همايش احلي من العسل با اشاره به فرق غبطه و و حسد خاطرنشان كرد: حسد آرزوي زوال نعمت از صاحب آن را مي نمايد ولي غبطه آن نعمت را از براي خود نيز آرزو مي كند.

وي ياران امام حسين را داراي احسن عمل و احسن قصص و احسن حديث و احسن تاويل عنوان كرد و افزود: ما آمده ايم در اين دنيا هنرنمايي كرده بهترين ها را انتخاب كنيم.

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به رابطه عقل و عشق گفت: اين دو با هم تعارضي ندارندبلكه قدمهايي را با هم حركت كرده و وقتي عشق اوج مي گيرد از عقل جلو مي زند و ياران امام حسين جزء عاشقان واقعي خداوند و اهل بيت پيامبر بودند.

وي با اشاره به حديثي از پيامبر اسلام اظهار داشت: عدالت خوب است ولي در حاكمان خوب تر و سخاوت خوب است ولي در اغنيا خوب تر و ورع و تقوا نيكوست ولي در علما نيكوتر و صبر نيكوست ولي در فقرا نيكوتر و توبه حسن دارد ولي در جوانان احسن است وحيا نيز نيكوست ولي در بانوان نيكوتر است

نماينده بعثه مقام معظم رهبري در عراق در پايان از دانشگاهيان خواست در مراكز علمي نسبت به انديشه هاي ناب حسيني بي تفاوت نبوده و فرهنگ ايثار و مقاومت را با قلم و بيان خود تقويت نمايند.

در ادامه تعدادي از دانشگاهيان كه همنام حضرت زينب سكينه و رقيه بودند هداياي ارزشمندي تقديم و شد و سپس در بخش ديگري از اين همايش حجت الاسلام و المسلمين سلامي به روايتگري حماسه عاشورا پرداخت.برچسب ها:كربلا - دانشگاه - نجفي روحاني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: