سه شنبه|26 تير 1397|03 ذی القعده 1439|17 July 2018
زمان انتشار: 1396/07/16 - 10:07 |

استاندار لرستان

برگزاري مراسم اربعين حسيني بايد به سمت مردمي شدن برود

استاندار لرستان گفت: اگر در جريان برگزاري برنامه هاي اربعين حسيني٬ مردم بعنوان عنصر اصلي امور را در دست بگيرند اين حركت عظيم ماندگارتر خواهد شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از ايرنا٬ موسي خادمي شنبه شب در جلسه ستاد اربعين حسيني در محل استانداري لرستان اظهار كرد: بايد در فرصت باقيمانده از همه ظرفيت هاي خود در جهت افزايش بار مردمي اين مراسم نهايت استفاده را انجام دهيم.

وي با بيان اينكه مسئله اطلاع رساني در خصوص اين مهم از اهميت بالايي برخوردار است ،گفت: در قدم نخست بايد يك ليست از اقلام خاص و فسادناپذير به مردم اعلام شود و در كنار اين ها استفاده از منابع دولتي نيز بايد در دستور كار قرار گيرد.

خادمي ، تامين تجهيزات و استفاده بهينه از امكانات را يكي ديگر از مسائل مهم در نظر گرفته شده توسط ستاد اربعين حسيني عنوان كرد و افزود: از همه دستگاه هاي اداري انتظار مي رود كه امكانات و تجهيزات خود را با بهترين شكل ممكن در خدمت زائرين قرار دهند.

مديريت حج و زيارت استان نيز در اين جلسه از ثبت نام بيش از 2هزار و 500 لرستاني براي شركت در مراسم اربعين حسيني تاكنون خبر داد و گفت: با توجه به قانون لزوم تهيه ويزا براي شركت در اين مراسم٬ پيش بيني مي شود كه امسال تعداد ثبت نام كنندگان لرستاني به بيش از 30هزار نفر برسد.

محمد خسروي گفت: امسال در سطح استان 16 دفتر پستي و پنج دفتر موقت در 58 نقطه از استان لرستان به متقاضيان شركت در مراسم اربعين حسيني خدمات خود را ارائه مي كنند.

وي با بيان اينكه لرستان مسير عبور زائران 4 كشور و 14 استان است افزود: اين مسئله فرصت مناسبي براي معرفي استان مي باشد لذا توجه بيشتر به تجهيز موكب هاي استان بايد در دستور كار قرار گيرد.

خسروي توصيه كرد كه زائران بصورت گروهي اقدام به شركت در اين مراسم نمايند چراكه در اين صورت ارائه خدمات و ساماندهي آنها به شكل بسيار بهتري صورت خواهد گرفت.

برچسب ها:اربعين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: