پنجشنبه|28 تير 1397|05 ذی القعده 1439|19 July 2018
زمان انتشار: 1396/07/16 - 09:10 |

مومنين بايد براي برادران مومن خود آيينه باشند

حجت الاسلام و والمسلمين اسفندياري با اشاره به حديثي كه مومن را آيينه مومن عنوان مي كند، از زائران حسيني خواست كه عهد ببندند مانند آيين براي برادران ديني خود باشند و نسبت به آنها بي تفاوت نباشند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي ، حجت الاسلام و المسلمين اسفندياري در جمع زائران حسيني حرم سيدالشهدا، با اشاره به روايتي از امام صادق عليه السلام اظهار داشت: ايشان فرمودند كه دوست داشتني ترين دوست من كسي است كه عيب من را به من اعلام كند و اين نشان مي دهد كه ما نبايد نسبت به اطرافيان خود بي تفاوت باشيم و با يادآوري عيوب همديگر و نيكويي هاي هم جامعه اي نيكو را بسازيم.

وي شيعه را عمل كننده به اوامر ائمه و اجتناب كننده از نواهي اهل بيت دانست و گفت: بنابر روايات مومن آيينه مومن است و آيينه چند خصلت دارد يكي اينكه عيب را به خودت مي گويد و فرياد نمي زند تا ديگران هم آن عيب را بفهمند ما نيز بايد همچون آيينه فقط به عيوب را به خود فرد بگوييم و از غيبت و انتشار آن عيب در عموم خودداري كنيم.

حجت الاسلام و المسلمين اسفندياري با بيان اينكه آيينه فقط بدي ها را نشان نمي دهد و خوبي ها را هم نمايش مي دهد، تصريح كرد: رسول اكرم فرمودند بعضي ها دنبال عيب مي گردند و خوبي ها را نمي بينند كه در محشر اين عده بايد ثواب هايشان را بدهند تا عيب جويي هايي كه از افراد كرده اند بخشيده شود.

وي يكي از مهمترين اعمال در ترازوي اعمال خوش اخلاقي دانست و تصريح كرد: بايد سعي كنيد نسبت به همسايه و خانواده خوش اخلاق و صبور باشيد زيرا امروزه بسياري از طلاق ها به خاطر آن است كه بيشتر مشكلات سر لج و لجبازي است و والدين هم ورود نمي كنند .


برچسب ها:اسفندياري - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: