سه شنبه|26 تير 1397|03 ذی القعده 1439|17 July 2018
زمان انتشار: 1396/07/18 - 08:07 |

آغاز صدور رواديد اربعين در 34 دفتر مجاز آبادان و خرمشهر

مدير كل حج و زيارت خوزستان گفت:رواديد زائران اربعين حسيني در 34 دفتر مجاز در آبادان و خرمشهر انجام مي شود.
ناصر حويزاوي دوشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود:صدور رواديد به صورت انفرادي و گروهي پس از ثبت نام در سامانه سماح در 34 دفتر مجاز كه از سوي منطقه آزاد اروند معرفي شده است انجام مي شود.
وي اظهار كرد :با هماهنگي با مديريت توسعه گردشگري و ميراث فرهنگي سازمان منطقه آزاد اروند براي كاربران دفاتر معرفي شده كلاس ها و دوره هاي كار با سامانه سماح برگزار شده و كد امنيتي دريافت كرده اند.

حويزاوي گفت:34 دفاتر در مناطق مختلف شهرهاي آبادان و خرمشهر آماده ارائه خدمات به زائران اربعين حسيني هستند.

** افتتاح دفتر كنسولگري عراق در آبادان


مدير كل حج و زيارت خوزستان گفت:دفتر كنسولگري عراق در آبادان راه اندازي شده و رواديد زائران اربعين حسيني در مدت 48 تا 72 ساعت صادر مي شود.

وي از زائران و مشتاقان حضور در پياده روي اربعين حسيني خواست تا از طريق دفاتر و مراكز مجاز رواديد تهيه كنند و افزود: براي شركت در اربعين حسيني داشتن بيمه نامه و رواديد الزامي است.

حويزاوي اظهار كرد : صدور ويزاي عراق فقط از طريق اين دفاتري كه اسامي آنها از سوي سازمان منطقه آزاد اروند اعلام خواهد شد و طبق نرخ مصوب سازمان حج و زيارت صادر مي شود.

حركت كاروان هاي اربعين حسيني به سمت پايانه هاي مرزي چذابه و شلمچه تا 15 روز قبل از اربعين شروع و بازگشت آنان تا سه روز پس از اربعين حسيني ادامه دارد.

در اربعين پارسال حدود 430هزار زائر از مرز چذابه و 650هزار زائر ايراني و اتباع خارجي از طريق مرز شلمچه راهي كربلاي معلي و نجف اشرف شدند.

برچسب ها:اربعين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: