یکشنبه|28 بهمن 1397|10 جمادی الثانی 1440|17 February 2019
زمان انتشار: 1397/02/01 - 09:20 |

آستان قدس حسيني خواستار تحكيم روابط فرهنگي ايران و عراق شد

شيخ 'عبدالمهدي كربلائي' امام جمعه كربلا و دبيركل آستان قدس حسيني خواستار تحكيم روابط فرهنگي ميان ايران و عراق شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، 'سيد عباس صالحي' وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ايران در سفر به كربلا با شيخ 'عبدالمهدي كربلايي' امام جمعه كربلا و دبيركل آستان قدس حسيني ديدار كرد.

در اين ديدار كه چند تن از معاونين وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز حضور داشتند دو طرف درخصوص راههاي تقويت همكاري فرهنگي ميان ايران و آستان قدس حسيني گفتگو كردند.

دو طرف همچنين بر افزايش همكاري ها در حوزه هاي مختلف از جمله نمايشگاه هاي كتاب، نشست ها، ميزگردها و كنفرانس هاي ديني و فرهنگي و فعاليت هاي هنري در حوزه كودك در قالب برنامه هاي انفرادي يا مشترك در دو كشور تاكيد شد.

شيخ مهدي كربلايي همچنين خواستار تحكيم روابط فرهنگي بويژه ميان نهادهاي دو كشور از جمله همكاري در زمينه توليد مشترك فيلم هاي سينمايي شد.

صالحي فعاليت هاي فرهنگي عتبه هاي حسيني، عباسي، علوي و كاظمي در سال هاي اخير را بسيار گسترده، مفيد و موثر ارزيابي كرد و گفت عتبات مقدسات يكي از جهت گيري هايشان در دوره جديد اهتمام به مسائل فرهنگي بوده و اقدامات بسيار خوبي در اين حوزه انجام شده است.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي آمادگي وزارت متبوع خود را براي همكاري در اين زمينه ها اعلام كرد.

سيد عباس صالحي عصر روز دوشنبه در سفري پنج روزه وارد بغداد پايتخت عراق شد.

وي در اين سفر علاوه بر ديدار و گفتگو با وزيران فرهنگ و امور خارجه اين كشور، مذاكراتي چند ساعته به همراه هيات ايراني با طرف عراقي انجام داد.

ديدار با مراجع تقليد در نجف اشرف و كربلا و بازديد از چند مركز فرهنگي ايران و عراقي در بغداد از ديگر برنامه هاي سفر وزير ارشاد بود.

صالحي را در اين سفر چندتن از معاونان وي همراهي مي كردند.

برچسب ها:ايران - عراق - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: