جمعه|30 فروردين 1398|12 شعبان 1440|19 April 2019
زمان انتشار: 1397/02/11 - 14:25 |

ايران، آماده انتقال تجربيات حج و زيارت به افغانستان

هيئت حج و اوقاف جمهوري افغانستان در بازديد از پژوهشكده حج و زيارت آمادگي خود را براي بهره‌مندي از تجربيات، انتشارات، مجلات، پژوهش‌ها وتحقيقات پژوهشكده حج و زيارت جمهوري اسلامي ايران اعلام كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، هيات عالي رتبه وزارت ارشاد، حج و اوقاف جمهوري افغانستان كه به جمهوري اسلامي ايران سفر كرده اند پيش از ظهر امروز از پژوهشكده، كتابخانه و موزه حج و زيارت در قم بازديد كردند.

حجت‌الا‌سلام والمسلمين سيدمهدي عليزاده موسوي ضمن معرفي پژوهشكده حج و زيارت، تصريح كرد: انتشار بيش از 1400 اثر در حوزه حج و بيش از 100 شماره مجله ميقات حج از جمله اقدامات صورت گرفته دراين پژوهشكده است.

حجت‌الا‌سلام عليزاده موسوي در ادامه در تبيين اهداف تاسيس اين پژوهشكده گفت: توسعه و گسترش پژوهش در زمينه شناخت صحيح از ابعاد عبادي، سياسي، اجتماعي، اقتصادي و بين المللي حج يكي از مهمترين اهداف اين پژوهشكده مي‌باشد همچنين ايجاد زمينه مناسب براي ارتقاي فعاليت‌هاي پژوهشي در زمينه حج و زيارت؛ از ديگر اهداف اين پژوهشكده است.

وي در ادامه افزود: هم اكنون چهار گروه پژوهشي؛ "اخلاق و اسرار" ، " كلام و معارف" ، " فقه و حقوق"و " تاريخ و سيره" فعاليت دارند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمين عسكري مدير منطقه روحانيون استان قم درباره چگونگي فعاليت هاي روحانيون كاروان هاي حج و عمره گفت: كاروان 85 نفره و 115 نفره يك روحاني، كاروان 135 نفره و 160 نفر يك روحاني و يك معين يا معينه زايران ايراني را همراهي مي كنند.

در ادامه نيز حجت الاسلام بركت رضايي درباره نرم افزارها، كتابخانه مجازي و محصولات متنوع پايگاه اطلاع رساني حج توضيحاتي ارائه داد.

در پايان نيز مولوي اسرار الحق از اعضاي هيات وزارت ارشاد، حج و اوقاف جمهوري افغانستان ضمن ابراز خرسندي از فعاليت‌هاي انجام شده و كتب توليد شده توسط پژوهشكده حج و زيارت آمادگي خود را جهت بهره گيري از آثار پژوهشكده حج و زيارت در افغانستان اعلام كرد.

گفتني است هيئت وزارت ارشاد، حج و اوقاف جمهوري افغانستان به دعوت بعثه مقام معظم رهبري به ايران آمده است و در اين سفر پنج روزه ضمن شركت در كارگاههاي آموزشي با موضوعات و مباحث تخصصي در حوزه هاي مختلف حج جمهوري اسلامي ايران آشنا خواهد شد.
برچسب ها:حج - افغانستان - وزير ارشاد


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: