جمعه|03 اسفند 1397|15 جمادی الثانی 1440|22 February 2019
زمان انتشار: 1397/03/01 - 09:48 |

تازه‌هاي نشر:

۹ جلد ديگر از دانشنامه تمدن كربلا منتشر شد

به تازگي از سوي مركز تحقيقات و پژوهش‌هاي كربلا وابسته به آستان مقدس حسيني ۹ جلد از مجموعه دانشنامه تمدن كربلا چاپ و منتشر شد. اين اثر شامل اسناد عثماني مربوط به تمدن كربلا است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، به تازگي از سوي مركز تحقيقات و پژوهش‌هاي كربلا وابسته به آستان مقدس حسيني ۹ جلد از مجموعه دانشنامه تمدن كربلا چاپ و منتشر شد. اين اثر شامل اسناد عثماني مربوط به تمدن كربلا است.

عبدالامير قريشي مدير مركز پژوهش‌هاي كربلا درباره اين اثر گفت: مركز كربلا تا كنون توانسته ۱۸ جلد از مجموع دانشنامه بزرگ كربلا را منتشر كند. اين اثر در مجموع ۱۲۰ جلد است كه ۵۰ جلد آن آماده چاپ شده است.

وي افزود: اكنون شاهد چاپ و انتشار دومين سري از مجلدات اين مجموعه ۵۰ جلدي هستيم كه اين مجلدات تازه چاپ شده شامل مطالب مربوط به شهر كربلا در اسناد عثماني است كه اين اسناد درباره جوانب مديريتي، ديني، صنعتي، آموزش و پرورش و نظامي اين شهر مقدس است.

قريشي ادامه داد: اين دانشنامه به گنجينه‌هاي دو آستان مقدس حسيني و عباسي پرداخته و فتواهاي تكفيري و جهادي صادر شده از سوي علماي دوره‌هاي مختلف را بيان مي‌كند.

لازم به ذكر است مجموعه مجلدات نهايي دانشنامه كربلا به ۱۲۰ جلد خواهد رسيد كه گروهي از اساتيد برجسته حوزه و دانشگاه نگارش آن را بر عهده دارند.

برچسب ها:تازه هاي نشر - كربلا - دانشنامه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: