یکشنبه|28 بهمن 1397|10 جمادی الثانی 1440|17 February 2019
زمان انتشار: 1397/03/20 - 14:02 |

احتمال افتتاح ترمينال سلام تا حج امسال

مديرعامل فرودگاه امام خميني (ره) گفت: در تلاشيم تا ترمينال سلام را به پروازهاي حج تمتع امسال برسانيم.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، شهرام آدم نژاد در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره ترمينال سلام گفت: اميدواريم روند ساخت ترمينال سلام به عمليات پروازهاي حج امسال برسد كه در اين صورت ۲۲ هزار زائر از اين ترمينال به حج تمتع اعزام مي‌شوند.

مديرعامل فرودگاه امام خميني (ره) افزود: روند احداث ترمينال سلام در دو ماه اخير به دليل داشتن ۲۵ روز بارش با كندي مواجه شده بود چرا كه منطقه محل احداث اين ترمينال، خاك آلود است و بارش باران مشكلاتي در فرآيند ساخت و ساز ترمينال ايجاد كرده بود.

وي با بيان اينكه در حال حاضر شبانه روزي و سه شيفته در حال ساخت ترمينال سلام هستيم، اظهار داشت: در تلاشيم تا در دو هفته آينده بتوانيم امكان بازديد خبرنگاران از ترمينال سلام را فراهم كنيم. در عين حال چون احتمال مي دهيم كه اين ترمينال به پروازهاي حج نرسد به همين دليل همانند سال گذشته بخشي از ترمينال شماره يك فرودگاه امام خيمني (ره) را با استفاده از پارتيشن بندي، جدا كرده ايم تا اگر ترمينال سلام آماده نشد، حجاج از اين مسير براي انجام تشريفات پرواز و صدور مدارك خروج از كشور و همچنين ورود و خروج به گيت پرواز استفاده كنند. البته نسبت به سال گذشته برنامه منظم تري خواهيم داشت.

آدم نژاد درباره ميزان هزينه كرد براي ساخت ترمينال سلام از زمان آغاز احداث تا كنون تصريح كرد: در حال حاضر از جزئيات هزينه ها اطلاع ندارم هزينه هايي كه پرداخت كرده ايم به صورت علي الحساب بوده و هيچ كدام از آنها قطعي نيست تا نحوه هزينه‌كرد از دستمان خارج نشود. پس از اتمام فرآيند ساخت و ساز قرار است با حضور شركت مشاور، جزييات هزينه ها را بررسي كنيم.

گفتني است امسال ۸۵ هزار زائر بيت الله الحرام از ۲۰ فرودگاه كشور به حج تمتع اعزام مي شوند كه بيشترين سهم به فرودگاه امام خميني (ره) با ۲۲ هزار و ۷۱۶ زائر اختصاص دارد. اولين پرواز حج ۲۶ تيرماه انجام مي شود.

برچسب ها:حج 97 - فرودگاه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: