یکشنبه|28 بهمن 1397|10 جمادی الثانی 1440|17 February 2019
زمان انتشار: 1397/03/21 - 07:13 |

همايش اسرار و معارف حج در استان مركزي برگزار شد

همايش اسرار و معارف حج، توسط دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در استان و با همكاري مديريت حج و زيارت با حضور حدود 500 نفر از زائران حج تمتع در اراك برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از اراك، در ابتداي اين همايش جناب آقاي محمودي سرپرست حج و زيارت استان ضمن خير مقدم به زائرين در گزارشي كوتاه به تشريح عمليات حج پرداخت.

وي به ارائه مطالبي در رابطه با حج امسال پرداخته و خاطر نشان نمودند كه دوازده كاروان از استان مركزي به حج تمتع مشرف خواهند شد.

محمودي با بيان اينكه كلاس هاي آموزشي زائران در حال اجرا است از اين عزيزان خواستند تا جهت حضور در برنامه ها اهتمام بيشتري داشته باشند .

سرپرست حج و زيارت استان مركزي در پايان از بعثه مقام معظم رهبري و مديران محترم كاروان ها به جهت برگزاري برنامه هاي متنوع فرهنگي تقدير و تشكر نمودند .

پس از اجراي زيباي گروه تواشيح فدك سخنران اصلي اين همايش حجت الاسلام والمسلمين نصر اصفهاني به ايراد سخن پرداخت .

وي با اشاره به اماكن اسلامي در مكه و مدينه در توضيح فلسفه ايجاد و چگونگي زيارت و آداب حضور در اين اماكن مطالب مفصل و آموزنده اي را بيان داشتند .

وي در ادامه به بيان مطالبي مشروح و مفصل درخصوص اسرار و معارف احرام ، تلبيه ، طواف و نماز پرداخت و همچنين تأكيد كرد شناخت زائران از اين اسرار و معارف در راستاي انجام فريضه عبادي حج مي تواند ضامن حجي مقبول و سعي مشكور باشد .

اين همايش معنوي با مداحي ذاكر اهل بيت حاج هادي طيبي در عصر روز بيست و پنجم ماه مبارك رمضان به پايان رسيد .

شايان ذكر است، دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در استان مركزي با همكاري مديريت حج و زيارت ، در راستاي معرفت افزايي زائران در زمينه اسرار، معارف و آداب حضور در حرمين شريفين و همچنين آگاهي از مناسك حج ابراهيمي اين همايش را در مسجد حضرت فاطمه مجتمع دانشگاه علوم پزشكي اراك برگزار كرد.

برچسب ها:اراك - حج97 - اسرار و معارف


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: