یکشنبه|28 بهمن 1397|10 جمادی الثانی 1440|17 February 2019
زمان انتشار: 1397/03/23 - 08:50 |

همايش اسرار ومعارف حج شهرستان رفسنجان برگزار شد

همايش اسرار ومعارف حج شهرستان رفسنجان با حضور زائران چهار كاروان اين شهر درمسجد الزهرا برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، دراين همايش حجت الاسلام والمسلمين حسيني امام جمعه موقت رفسنجان با اشاره به حديثي از امام محمد باقر (ع) كه فرمودند: اسلام برپنچ پايه استوار است وحج يكي از آنهاست، اظهار داشت: حج از مشتركات بين مسلمانان است و فرصتي است كه علما و انديشمندان جهان اسلام درباره مشكلات امت اسلامي با يكديگر تبادل نظر و مشورت كنند.

درادامه اين جلسه حجت الاسلام والمسلمين عسكري از خطباي استان كرمان نيز در سخناني آثار و بركات حج را يادآور شد و از آن به عنوان عملي ياد كرد كه ماندگاري آن يك عمر است.

وي افزود: حاجي باغسل كردن و پوشيدن لباس احرام با خدا عهد مي بندد گذشته خود را جبران كند و از لباس گناه بيرون آيد و لباس بندگي خدا را بپوشد.

وي به شعار حج امسال اشاره كرد و درخصوص عزت وكرامت اسلامي حديثي از پيامبر گرامي اسلام را يادآور شد كه به سعد ابن معاذ فرمود: كعبه با همه عظمتي كه دارد حرمت انسان از خانه خدا بيشتر است و اين يعني زائرين عزيز ، كرامت اسلامي خود را حفظ كنيد.


حجت الاسلام والمسلمين عسكري درپايان سخنان خود درباره سبك زندگي اسلامي مطالبي بيان كرد.

در پايان اين همايش حجت الاسلام والمسلمين حسين سازندگي مسئول دفتر بعثه كرمان توصيه هايي به زائران ارائه كرد و افزود: همان طور كه بعد مادي ما نياز به غذا دارد بعد معنوي و روحي ما هم نياز به تقويت دارد و يكي از راههاي تقويت بعد معنوي حج است.

وي با اشاره به فراز دعاي روز بيست هفتم ماه رمضان<اللهم يسر اموري من العسر الي اليسر>گفت:حج بايد تحول روحي واخلاقي در ما ايجاد كند و انشاءالله بتوانيم با حضور درحج امسال تحولي در زندگي معنوي خود ايجاد كنيم.برچسب ها:


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: