یکشنبه|28 بهمن 1397|10 جمادی الثانی 1440|17 February 2019
زمان انتشار: 1397/03/29 - 09:01 |

ورودسالانه۱.۷ميليون زائرعراقي به كشور

رئيس سازمان حج و زيارت از ورود سالانه يك ميليون و ۷۰۰ هزار زائر و گردشگر عراقي به ايران خبر داد و گفت: مذاكراتي با وزارت حج عراق براي تبادل زائر انجام شده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حميد محمدي در گفتگو با خبرنگار مهر تأكيد كرد: سالانه يك ميليون و ۷۰۰ هزار زائر از عراق براي زيارت و گردشگري به ايران مي‌آيند و به جز ايام اربعين، ۲ ميليون و ۳۰۰ هزار زائر ايراني نيز براي زيارت عتبات عاليات به عراق سفر مي‌كنند.

وي گفت: تاكنون براي تبادل زائر توافق دوجانبه انجام نشده اما اخيراً مذاكراتي با وزارت حج عراق انجام شده، كميته‌اي شكل گرفته و قرار است اقداماتي در اين خصوص انجام شود.

رئيس سازمان حج و زيارت درباره نارضايتي برخي از زائران از كيفيت پايين هتل‌ها در عراق گفت: شهرهايي مانند نجف، زيرساخت‌هاي بسيار ضعيفي دارد، به همين دليل كيفيت هتل‌هاي اين شهر با كربلا قابل مقايسه نيست؛ امكانات نجف ضعيف است و ما اين را تائيد مي‌كنيم و سعي مي‌كنيم شرايط بهتري را براي اين افراد ايجاد كنيم.

وي به بحث نظارت براي خدماتي كه به زائران ارائه مي‌شود، اشاره و تصريح كرد: در اين خصوص نظارت‌هاي لازم توسط بازرسان انجام مي‌شود و رسيدگي مي‌كنيم تا خدمات خوبي را براي زائران عتبات فراهم كنيم.

محمدي افزود: در حال حاضر ۲۵۰۰ دفتر زيارتي در استان‌ها فعاليت مي‌كنند و اعزام‌ها از طريق اين دفاتر انجام مي‌شود، درحالي‌كه تصور مي‌شود در اعزام ها نوعي انحصار ايجاد شده، اما اين موضوع درست نيست و الان دفاتر خدمات زيارتي هر استان در قالب شركت مركزي استان، كار اعزام زائران را انجام مي دهند.

برچسب ها:عتبات - ايران - عراق


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: