سه شنبه|28 اسفند 1397|11 رجب 1440|19 March 2019
زمان انتشار: 1397/04/01 - 20:56 |

حجت الاسلام ناصري در گفت و گو با پايگاه حج:

حج، كليد واژه تحقق حيات طيبه ديني و وحياني در عرصه‌هاي زندگي است

نماينده ادوار مجلس شوراي اسلامي گفت: حضور در حج و انجام مناسك آن با اسراري كه دارد، كليد واژه تحقق حيات طيبه ديني و وحياني در عرصه هاي زندگي است، لذا در قرآن كريم و روايت معصومين(ع) تأكيد فراواني بر حضور در حج شده تا اين حيات طيبه تضمين شود.
حجت الاسلام علي اكبر ناصري نماينده ادوار مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با پايگاه اطلاع رساني حج گفت: فريضه حج از جمله فرايضي است كه به شكل سمبليك آموزه هاي اسلامي و حيات طيبه را در خود جاي داده است.

سفير سابق ايران در واتيكان افزود: حضور در حج و انجام مناسك آن با اسراري كه دارد، كليد واژه تحقق حيات طيبه ديني و وحياني در عرصه هاي زندگي است، لذا در قرآن كريم و روايت معصومين(ع) تأكيد فراواني بر حضور در حج شده تا اين حيات طيبه تضمين شود.

نماينده ادوار مجلس شوراي اسلامي با بيان اين مطلب كه حضور در مراسم حج ارزشمند است، گفت: بايد از فرصت حضور در حج استفاده كنيم تا اسلام ناب محمدي(ص) در جهان درخشش بيشتري داشته باشد و عزت و اقتدار مسلمانان را همگان به چشم ببينند و اين اجتماع ميليوني موجب شناساندن هر چه بيشتر اسلام شود.

وي با اشاره به شبهاتي كه در زمينه حج صورت مي گيرد، افزود: يكي از اين شبهات اين است كه چرا به جاي كمك به فقرا به حج برويم؟پاسخ من اين است كه كمك به فقرا، ساخت مسجد، ساخت مدرسه و غيره بسيار كار پسنديده اي است، اما نبايد اين موارد را مشروط به تعطيلي حج كنيم؛ براي انجام كارهاي خير نيز بايد تلاش بيشتري صورت گيرد تا مشكلات فقرا و مردم حل شود.

نماينده ادوار مجلس شوراي اسلامي با اشاره به سال حمايت از كالاي ايراني گفت: حجاج در درجه اول از فرصت حضور خود در سرزمين وحي براي عبادت استفاده كنند و اگر خواستند خريدي داشته باشند، يك خريد حداقلي را مد نظر قرار دهند و با خريد در داخل كشور، به اقتصاد ايران كمك كنند.

نماينده اسبق مجلس شوراي اسلامي عنوان كرد: داشته هاي معنوي و اخلاقي مهمترين سوغات سرزمين وحي است و اين مسئله مورد تأكيد و سفارش ائمه(ع) بوده است و حجاج اين مسئله را حتما مورد توجه قرار دهند تا در مسير خودسازي بيشتر قرار گيرند.


برچسب ها:حج - اخلاق- حيات طيبه - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: