جمعه|30 فروردين 1398|12 شعبان 1440|19 April 2019
زمان انتشار: 1397/04/06 - 13:52 |

سردار كوثري در گفت‌وگو با پايگاه حج؛

استكبار جهاني و صهيونيسم بين‌الملل از حج هراس دارند

نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي با اشاره به نقش وحدت و يكپارچگي مسلمانان در مقابله با دشمنان تأكيد كرد كه استكبار جهاني و صهيونيسم بين الملل از حج هراس دارند.
سردار محمداسماعيل كوثري نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، به نقش حج در معرفي اسلام حقيقي به ديگر كشورهاي اسلامي اشاره كرد و عنوان داشت: مسأله حج يك مسأله عمومي براي همه مردم است و بر همه مسلماناني كه به يك توانمندي مالي رسيده اند لازم است كه حداقل براي يك بار در كنار خانه خدا دور هم جمع شوند.

وي اضافه كرد: حج بهترين فرصت است كه مسلمانان از اوضاع و احوال يكديگر با خبر شوند و در نهايت در اثر انسجام و وحدت اعلام كنند كه حضور خودشان در كنار خانه خدا و همديگر باعث همدلي و همرنگي شده و عظمت و اقتدار مسلمانان ها در دنيا نمايش داده شود.

سردار اسكندري در بخش ديگري از اين گفت‌وگو با اشاره به جلوه بزرگ مراسم تبري از مشركان در حج خاطرنشان كرد: وقتي در حج بيش از دو ميليون نفر دور هم جمع شوند و از مشركان برائت مي‌ جويند، بسيارمعنا دارد چراكه در اين رابطه به دنيا تفهيم مي‌ كنند وقتي در كنار هم هستيم در اثر يكپارچي و وحدت هيچ مشكلي و مرد اختلافي به وجود نمي آيد.

وي در بخش ديگري از اين گفت‌وگو با تأكيد بر اين كه حضور مسلمانان در سرزمين وحي درس بزرگي براي همه مردم عالم است، يادآور شد: ما با اين حضور به جهانيان مي‌ فهمانيم كه اگر در پناه خداوند باشيم مشكلات مان برطرف مي‌ شود و دشمنان نمي توانند در بين ما رسوخ پيدا كنند.

جانشين قرارگاه ثارالله تهران ادامه داد: البته موقعي كه انسجام و يك پارچگي مسلمانان به جهانيان نشان داده مي‌ شود، دشمن هم بي كار نمي شيند و مي‌ خواهد كاري مي‌ كند تا بين ما تفرقه بياندازد و اسلام هراسي و شيعه هراسي كند، اما با همين وحدت و حضور گسترده آنها نمي توانند به اهداف شوم خود برسند.

وي با اشاره به بهانه هاي مختلفي كه دشمنان براي تسلط بر مسلمانان به آن متوسل مي‌ شوند، گفت: آنها از هيچ كاري براي اين كه بر مسلمان ها مسلط شده و اموال آنها را چپاول كنند، فروگذار نمي كنند از اين رو حج در دوره كنوني از اهميت ويژه اي برخوردار است.

سردار اسكندري با اشاره به اين كه استكبار جهاني و صهيونيسم بين الملل از حضور مسلمانان در كنار هم هراس دارند، خاطرنشان كرد: آنها به هيچ عنوان حج را نمي خواهند چراكه از وحدت و يكپارچگي ما مي‌ ترسند و تمايلي ندارند كه اسلام ناب محمدي يعني اسلام حقيقي كه از ايران صادر مي‌ شود و انقلاب اسلامي داعيه دار آن است به جهانيان صادر شود.

برچسب ها:حج – گفتگو – پايگاه اطلاع رساني حج – حج تمتع – بعثه رهبري – حج 97- اسماعيل كوثري


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: