یکشنبه|01 ارديبهشت 1398|14 شعبان 1440|21 April 2019
زمان انتشار: 1397/04/20 - 14:23 |

خريد حجاج از بازار عربستان هيچ تبركي ندارد

عضو هيأت رئيسه كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با بيان اينكه خريد حجاج از بازار عربستان هيچ تبركي ندارد، گفت: حجاج امسال تصميم بگيرند براي حمايت از توليد ملي از داخل كشور سوغات تهيه كنند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، محمد جواد جمالي نوبندگاني در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري خانه ملت با اشاره به در پيش بودن ايام موسم حج بر پرهيز حجاج از بازارگردي در عربستان تأكيد و اظهار كرد: خريد جنس چيني در مكه و مدينه كه مشابه به كيفيت بالاتر آن در ايران وجود دارد، هيچ تبركي ندارد و چنين كالايي را مي‌توان از درون كشور با كيفيت و قيمت بسيار مناسب‌تر تهيه كرد.

وي با اشاره به نامگذاري سال به نام "حمايت از كالاي داخلي"، عنوان كرد: براي پيروي از شعار سال بهترين گزينه اين است كه حجاج ايراني بازارگردي در عربستان را تحريم و از بازارها و بازارچه‎هاي داخلي خريد كنند.

نماينده مردم فسا در مجلس شوراي اسلامي بيان كرد: حتي اگر قرار است حجاج جنس خارجي هم خريداري كنند، بهتر است اين كالا را از داخل تهيه كنند تا به فروشندگان خودمان سود و نفع برسد و به دشمن ايران و نه حتي انقلاب اسلامي كمك و ياري نشود.

عضو هيأت رئيسه كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس بر ضرورت فرهنگسازي در اين حوزه تأكيد و اظهار كرد: لازم است دستگاه‌هاي فرهنگي در اين زمينه اقدامات تأثيرگذار انجام دهند تا امسال مراسم حج به بهترين نحو خود برگزار شود.

امسال ۸۵ هزار نفر در قالب ۵۸۳ كاروان از ۲۷ تيرماه عازم مراسم حج در عربستان سعودي مي‌شوند.

برچسب ها:حج تمتع - سوغات


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: