یکشنبه|27 مرداد 1398|15 ذی الحجه 1440|18 August 2019
زمان انتشار: 1397/04/23 - 07:26 |

زائران خريدهاي خود را از داخل كشور انجام دهند

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر زائران حج 97 را به خريد سوغات از داخل توصيه كرد و افزود: حجاج فرصت حضور درحج را از دست ندهند و كالاهاي مورد نياز خود را از بازار داخل خريداري و از كالاي ايراني حمايت كنند.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج ، حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر، نماينده ولي فقيه درامورحج و زيارت درگردهمايي حجاج بيت الله الحرام استان آذربايجان‌ شرقي كه درسالن دانشگاه تبريز برگزار شد، با تاكيد براينكه سفرحج قابل مقايسه با ديگر سفرها نيست، اظهارداشت: روح و جان حاجي درحج از پرتو اين مناسك عظيم نوراني مي شود.

وي با بيان اين‌ كه زيارت مضجع شريف پيامبرگرامي اسلام وقبور مطهر ائمه بقيع و خانه حضرت زهرا (س) و مسجد النبي و مسجدالحرام تنها بخشي از بركات حضورحجاج در سفرحج است، خاطرنشان كرد: در طول تاريخ انبياء، اولياي الهي، ائمه اطهار و فرشتگان الهي خانه كعبه را طواف مي‌كنند واين فرصت مغتنم امروز نصيب شما حجاج شده است.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر با بيان اين‌كه خداوند متعال بهشت را به حاجي جايزه و پاداش مي دهد ، گفت: در روايت آمده است؛ هر كسي مي خواهد به خير دنيا و آخرت دست يابد، قصد زيارت خانه خدا كند.

وي با بيان اين‌كه امسال حدود 85 هزار و 200 زائربه حج اعزام خواهند شد، خاطرنشان كرد: مسئولان حج سعودي در توافق نامه اي كه امضاء كردند برحفظ عزت ، امنيت و كرامت حجاج ايراني متعهد شده اند.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر با اشاره به تبليغات منفي عليه حج و حتي راه انداختن كمپين نرفتن به حج دربرخي كشورهاي اروپايي در سال 96 اظهار داشت: پس از اعزام سال گذشته مردم مشاهده كردند كه همه حجاج با سهولت حج خود را انجام داده و با سلامتي و امنيت كامل بازگشتند امسال بحمدا... شرايط نسبت به سال گذشته به مراتب بهترهم شده است.

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت تحول روحي و اخلاقي را از آثار حج ذكر كرد و گفت: عزت و كرامت امت اسلامي در حج به نمايش گذاشته مي‌شود بر اين اساس ؛ شعار حج امسال «حج؛ تحول روحي و اخلاقي، سبك زندگي ديني، عزت و كرامت اسلامي» انتخاب شده است.

وي افزود: حاجي در كنار بارگاه پيغمبر و خانه كعبه از خداوند متعال مدد مي‌گيرد تا در روح و روانش تحول ايجاد شود و از سبك زندگي ديني واز رسول خدا و ائمه بقيع الگو بگيرد و راهي روشن براي ادامه زندگي برگزيند.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكربا اشاره به اينكه عزت و كرامت امت اسلامي درحج بايد به نمايش درآيد ، ادامه داد: ايران اسلامي امروزافتخار دارد در قله عزت جهان اسلام قرار گرفته و توانسته است افراطي گري را در منطقه و داعش را با همه حاميانش شكست دهد و پرچم اسلام را به دست گيرد. وي دربخش ديگري از سخنان خود با بيان اين‌كه بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت در قضيه حج انتفاعي عمل نمي كنند، گفت: هر سال قيمت تمام شده مبناي اعزام حجاج قرارگرفته است.

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت افزود: حدود سه ماه است كه كارشناسان متخصص حوزه حج درتلاش اند تا عليرغم افزايش نرخ ارز، صرفه‌جويي‌ حداكثري صورت پذيرد و بدون اينكه از كيفيت كاسته شود، مبلغي هم كه ازحجاج گرفته شده ، قيمت تمام شده است وتبعيضي در اين مورد وجود ندارد.

وي با تأكيد براين‌كه هيچ تفاوت و تبعيضي در تغذيه و حمل و نقل درون و برون شهري حجاج وجود ندارد و تقاوت تنها درهتل‌هاي محل اقامت زائران است، گفت: ظرفيت‌هاي خوبي براي حجاج ايجاد شده است ، درعرفات از چادرهاي نسوز و مجهز به كولرهاي گازي استفاده مي شود و نسبت به سال‌هاي گذشته به مسايل رفاهي توجه بيشتري شده است.

نماينده ولي فقيه از حجاج خواست به توصيه هايي كه به آنها ارائه مي شود عمل كنند و افزود: همان هايي كه سال گذشته نمي خواستند مردم به حج بروند، امسال نيز شروع به شيطنت كردند كه دولت ارز يارانه‌اي به حج مي دهد درحاليكه سازمان حج وزيارت ارز يارانه‌اي از دولت نگرفته‌ بلكه در اسفند 96 ارز حج را از بانك مركزي خريداري كرده است.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر خطاب به حجاج بيت الله الحرام گفت: از شما انتظارداريم كه نهايت همكاري و تعامل را با مديران و روحانيان كاروان‌هاي خود داشته باشيد.

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت با بيان اين‌كه كمك به رونق اقتصادي و اشتغال جوانان مسؤوليت همگاني است، گفت: زائران تا مي توانيد خريدهاي خود را از داخل كشور انجام دهيد، ضمن اين‌كه با نرخ امروز ارز معلوم نيست جنسي با كيفيت‌تر از داخل آنجا خريداري كنيد.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكربه حجاج توصيه كرد: فرصت حضور درحج را ‌ از دست ندهند و كالاهاي مورد نياز خود را از بازار داخل خريداري و از كالاي ايراني حمايت كنند.برچسب ها:همايش - قاضي عسكر - آذربايجان شرقي - تبريز


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: