شنبه|29 تير 1398|16 ذی القعده 1440|20 July 2019
زمان انتشار: 1397/04/25 - 07:47 |

وزير ارشاد در شوراي عالي حج:

بايد از فرصت هاي معنوي و عبادي حج بهره برد

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در سيزدهمين جلسه شوراي عالي حج وزيارت كه با حضور نماينده ولي در امور حج وزيارت برگزار شد، گفت: بايد از فرصت هاي خاص معنوي و عبادي حج به خوبي استفاده كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، سيدعباس صالحي روز يكشنبه در سيزدهمين جلسه شوراي عالي حج و زيارت با اشاره به اينكه مراسم حج براي جامعه اسلامي اهميت خاصي دارد، گفت: در قالب مناسك هيچ اتفاقي را همچون حج سراغ نداريم. اين سفر فرصت هاي خاص عبادي و معنوي را به صورت فردي و جمعي براي حجاج فراهم مي كند.

وي ادامه داد: حج رويداد بزرگ اجتماعي براي مسلمانان و جهان اسلام به شمار مي آيد و امسال هم با وجود شرايط دشوار بين المللي و منطقه اي اين توفيق حاصل شده كه هموطنانمان بتوانند فريضه حج را برگزار كنند. اين اتفاق بزرگ ارتباطي براي همه جهان اسلام است كه فوايد بسياري دارد.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ابراز اميدواري كرد كه همچون سال گذشته كه سفري توام با عزت و كرامت به همراه امنيت كامل برگزار شد، امسال هم شرايط مناسبي براي حضور در كنگره بزرگ حج داشته باشيم.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي از زحمات دست اندركاران حج و زيارت تشكر كرد و گفت: تلاش هاي خوبي در اين زمينه انجام شده است و اينكه در شرايط كنوني منطقه اي، حج امسال در يك فضاي توام با آرامش بر پا شود حاصل تلاش دست اندركاران اين حوزه است.

براساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ،در ادامه اين جلسه، رئيس سازمان حج و زيارت گزارشي از اقدامات انجام شده براي حج سال جاري، از ابتداي مذاكرات با عربستان تا اولين پرواز مجموعه عوامل و كارگزاران در روز گذشته (شنبه) را ارائه داد.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسگر نيز بخشي از برنامه ريزي و فعاليت هاي فرهنگي براي حجاج در طول موسم حج را تشريح كرد.

به گزارش ايرنا، در آستانه حج ٩٧، شوراي عالي حج امروز تشكيل جلسه داد و آخرين برنامه ريزي هاي انجام شده براي حج بررسي و تصميمات لازم اتخاذ شد.

در اين جلسه كه به رياست وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد علاوه بر نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت، رئيس سازمان حج و زيارت، معاونان و نمايندگان وزارتخانه ها و سازمان ها و دستگاه هاي عضو شوراي عالي حج نيز حضور داشتند.

برچسب ها:وزير ارشاد - حج تمتع


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: