شنبه|29 تير 1398|16 ذی القعده 1440|20 July 2019
زمان انتشار: 1397/04/25 - 09:12 |

آيت‌الله صفايي بوشهري: خدمت به حجاج توفيق الهي است

نماينده رهبر معظم انقلاب اسلامي با بيان اينكه برخي از شغل‌ها و كارها توفيقي است و نياز به گذراندن تحصيل و مدارج علمي و آموزشي ندارد، گفت: خدمت به حجاج يكي از توفيقات الهي است كه خداوند سبحان بر حسب اقتضاي معنويت شخص، به كارگزاران حج عطا كرده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج،آيت‌الله غلامعلي صفايي بوشهري، نماينده رهبر معظم انقلاب اسلامي در استان و امام جمعه بوشهر شامگاه ۲۴ تير در ديدار با جمعي از كارگزاران حج تمتع ۹۷ كه در محل دفتر امام جمعه بوشهر برگزار شد، ميلاد حضرت فاطمه معصومه(س) را تبريك گفت و اظهار كرد: شخصيت حضرت فاطمه معصومه(س) در بين شخصيت‌هاي اسلام فوق‌العاده ويژه است، همانطوري كه امام هشتم شيعيان در مقام ايشان فرمودند «هر كس حضرت معصومه(س) را زيارت كند و معرفت به منزلت و جايگاهش داشته باشد، به بهشت مي‌رود.

رئيس شوراي فرهنگ عمومي استان بوشهر با بيان اينكه برخي از شغل‌ها و كارها توفيقي است و نياز به گذراندن تحصيل و مدارج علمي و آموزشي ندارد، افزود: خدمت به حجاج يكي از توفيقات الهي است كه خداوند سبحان بر حسب اقتضاي معنويت شخص، به كارگزاران حج عطا كرده است.

آيت‌الله صفايي بوشهري افزود: خدمت به حجاج با نيت خالص كه خداوند رحمان به انسان داده، عين عبادت است؛ لذا براي كارگزاران حج و ساير تيم پزشكي، فرهنگي، پشتيباني و رسانه‌اي از زماني كه خدمات حج را در ايران آغاز مي‌كنند و دامنه انجام اين خدمات در سرزمين وحي ادامه خواهد داشت، عبادت محسوب مي‌شود و داشتن اخلاص در اين امر اصلي مهم است و كارگزاران حج بايد هر گونه خدماتي را كه انجام مي‌دهند براي جلب رضاي خدا باشد.

امام جمعه بوشهر در ادامه عنوان كرد: برخي بندگان خدا با پديده قدرت، شهرت، ثروت و شهوت فريب مي‌خورند به جز آن بندگاني كه در زندگي خدامحور و مسلمان موحد هستند و اخلاص دارند.

نماينده رهبر معظم انقلاب اسلامي در استان بوشهر بر حفظ وحدت حجاج شيعه و اهل سنت، انضباط در برنامه‌هاي سفر حج و تكريم و تعظيم حجاج كاروان تأكيد كرد و گفت: حجاج مهمان خانه خدا هستند و بايد حريم مهمان خانه خدا حفظ و حرمت آن‌ها نگه داشته شود بدان علت كه آن‌ها حجاج ضيوف الرحمن هستند.

وي بيان كرد: با توجه به فصل تابستان و اعزام زائران به حج تمتع نسبت به شرايط بهداشتي و پزشكي كاروان‌ها مراقبت كنيد كه به بيماري‌هاي عمومي در فضاي كشور عربستان سعودي گرفتار نشوند.

نويسنده كتاب «انوارالهدي» با بيان اينكه عيد قربان شكوفايي ايمان و عمل صالح است، گفت: حج يكي از برنامه‌هاي اساسي اسلام براي برائت از مشركين است و اعمال حج، معاد مجسم و بدين جهت است كه معنويت حج سرمايه حيات جاودانه است.

رسول رنجبر، مديريت حج و زيارت استان بوشهر از اعزام بيش از ۱۹ هزار نفر زائر بوشهري به عتبات عاليات در سال گذشته در قالب ۴۰۰ كاروان خبر داد و گفت: استان بوشهر براي اعزام زائرين به مراسم پياده‌روي اربعين حسيني پتانسيل ۴۰ هزار نفري دارد و تلاش ما اين كه كارهاي صدور ويزاي زوار در اين استان صورت گيرد.

مديريت حج و زيارت استان بوشهر در پايان به تشريح چگونگي اعزام حجاج حج تمتع ۹۷ در قالب ۷ كاروان طي ۴ پرواز هواپيمايي «ايران اير» در روزهاي ۲۸ و ۲۹ تير از فرودگاه بين‌المللي اين شهر به مقصد مدينه پرداخت و اظهار كرد: ۸۸۵ نفر از زائران شيعه و اهل سنت استان بوشهر به همراه ۳۲ نفر عوامل كارگزاران حج تمتع در روزهاي پنجشنبه و جمعه به سرزمين وحي اعزام مي‌شوند.

برچسب ها:حج 97 - بوشهر


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: