شنبه|29 تير 1398|16 ذی القعده 1440|20 July 2019
زمان انتشار: 1397/04/25 - 13:11 |

مدير آموزش بعثه مقام معظم رهبري:

تمهيدات آموزشي لازم براي اعزام حجاج پيش‌بيني شده است

حجت الاسلام احمدي گفت: در آستانه اعزام زائران بيت الله الحرام به سفر معنوي حج و آماده‌سازي تمهيدات براي اين سفر هستيم.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، ويژه برنامه «با كاروان حج» به مناسبت فرارسيدن ايام حج، پيرامون آخرين اقدامات آموزشي بعثه مقام معظم رهبري براي حج۹۷ در ارتباط تلفني با حجت الاسلام والمسلمين حميد احمدي مدير كل آموزش بعثه مقام معظم رهبري از شبكه راديويي گفت و گو روانه آنتن شد.

مدير آموزش بعثه مقام معظم رهبري در مصاحبه با راديو گفت و گو بيان كرد: در آستانه اعزام زائران بيت الله الحرام به سفر معنوي حج و آماده سازي تمهيدات براي اين سفر هستيم.

وي افزود: در روايات و كلام بزرگان ما شرط استفاده از اين سفر، كسب معرفت به مراسم حج و اين مهماني بزرگ است. به همين خاطر تمهيداتي را براي زائران بيت الله الحرام قبل از اعزام در ايران انديشيده ايم.

اين مقام مسئول خاطرنشان كرد: حدود ۱۰ تا ۱۲ جلسه كارواني براي زائران بيت الله الحرام در ايران پيش بيني شده كه اكثر كاروان ها در حال برگزاري اين جلسات هستند. در مدينه و مكه نيز حدود ۱۰ تا ۱۵ جلسه ديگر براي زائران برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمين احمدي عنوان كرد: علاوه بر برگزاري جلسات كارواني در ايران، جلسات ويژه اي هم براي بانوان در مراكز استان ها و شهرهاي بزرگ پيش بيني و اجرا شده است. همچنين جلسات خاصي را براي زائران فرهيخته پيش بيني كرده ايم.

مدير آموزش بعثه مقام معظم رهبري در ادامه اين برنامه يادآور شد: علاوه بر اين، حدود ۶۰ جلسه آموزشي از طريق سامانه آموزشي مجازي كه به صورت آنلاين ارائه شد برگزار گرديد و بيش از هزار نفر از اين جلسات استفاده كردند.

وي به اجراي همايش هاي متمركز در استان ها اشاره كرد و گفت: همايش هاي متمركزي را در استان‌ها اجرا كرديم تا ضمن انس بيشتر زائران با فضاي معنوي حج ، با تجمع در يك مكان و نماز هاي مخصوص حج نيز آشنا شوند. علاوه بر اين بسته هاي آموزشي خاصي كه به صورت الكترونيكي و كتاب و لوح هاي فشرده آماده شده در اختيار زائران قرار خواهد گرفت.

حجت الاسلام والمسلمين احمدي با بيان توصيه هاي معنوي به زائران حج گفت: توصيه مي شود زائران در روزهاي آخر مانده به سفر، انس بيشتري با قرآن برقرار كنند و با فرستادن صلوات قرآني به روح مطهر پيامبر اكرم (ص) و ائمه بقيع(ع) و همچنين با مطالعه كتبي كه در اختيار آنها است معرفت بيشتري نسبت به اين سفر معنوي كسب كنند.

مدير كل آموزش بعثه مقام معظم رهبري در پايان يادآور شد: تقاضاي ما از زائران اين است كه ضمن شركت در جلسات مربوط به سفر حج كه در ايران برگزار مي شود به توصيه هاي سلامت و بهداشت كاروان توجه كنند و آمادگي روحي و معنوي خود را براي اين سفر افزايش دهند.

خبرگزاري مهر

برچسب ها:حج 97 - آموزش


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: