العربیه| جمعه|03 اسفند 1397|16 جمادی الثانی 1440

«زيارت از نگاهي ديگر» نوشته آيت الله اميني منتشر شد

تاريخ انتشار:10/04/1394
در اين كتاب، بخشي از آداب، شرايط و ظرفيت هاي حج و زيارت معصومين (ع) بررسي شده است. اين كتاب در تير ماه 1394 به همت پژوهشكده حج و زيارت تهيه و توسط نشر مشعر منتشر شده است.

امروزه متأسفانه به دليل برخي برداشت‌هاي غلط، زيارت مفهوم حقيقي و واقعي خود را تا حدودي از دست داده است، تعدادي از زائران فقط با نگاه حاجت‌خواهي و حاجت‌گيري به مشاهد مشرفه مي‌روند با اين تصور كه گرفتاري‌هاي زندگي خود را از طريق امام و پيشواي معصوم حل كنند؛ هر چند واسطه قراردادن معصومين نزد خداوند امري پسنديده است ليكن متون ارزشمند زيارت‌نامه‌ها به ما مي‌آموزد كه فلسفه اصلي زيارت چيز ديگري است.
ما در زمان حيات پيشوايانمان حضور نداشته‌ايم، هم‌اكنون نيز امام زمان ما (عج) در پرده غيبت به سر مي‌برند، در چنين شرايطي خلأ ارتباط با پيشوايان را از طريق زيارت مي‌توان پر كرد.
زائر با آداب خاصي به زيارت مي‌آيد، در كنار قبور پيشوايان قرار مي‌گيرد و باورهاي خود را بازگو مي‌كند. 
اهميت زيارت آنگاه بيشتر روشن مي‌شود كه زائر پس از زيارت با توبه به درگاه پروردگار از گذشته غلط خود فاصله مي‌گيرد و با رويكردي جديد به زندگي و به دور از آلودگي به وطن بازمي‌گردد تا شرايط جديدي را بر زندگي خود و شعاع پيراموني آن حاكم سازد. در اين كتاب، حضرت آيت الله ابراهيم اميني زيارت را از اين نگاه مورد بررسي قرار داده‌اند. ايشان بخشي از آداب، شرايط و ظرافت هاي حج و زيارت معصومني (عليهم السلام) را بررسي كرده اند.
لازم به ذكر است كتاب «زيارت از نگاهي ديگر» نوشته آيت الله ابراهيم اميني، به همت پژوهشكده حج و زيارت، در تير ماه 1394 در 84 صفحه و در قطع پالتويي توسط نشر مشعر منتشر شده است.