العربیه| شنبه|29 دي 1397|12 جمادی الاولی 1440

ترجمه هاي تركي استانبولي و اردو از كتاب "حرمت تكفير مسلمانان" منتشر شد

تاريخ انتشار:24/05/1394
به كوشش واحد ترجمه پژوهشكده حج و زيارت كتاب « فتاوا و نظرات مراجع عظام تقليد و انديشمندان اسلامي پيرامون حرمت تكفير مسلمانان و اهانت به مقدسات مذاهب ‏اسلامي » كه پيش از اين به زبان عربي ترجمه شده بود، به زبانها تركي استانبولي و اردو نيز ترجمه شد.
از آنجا كه علما و مراجع عظام تقليد و پيروان مكتب اهل‌بيت (ع) اهانت به مقدّسات مذاهب اسلامي و تكفير پيروان ساير مذاهب را جايز نمي‌دانند و با صراحت بر حرمت چنين اعمالي فتوا داده‌اند و نيز بسياري از انديشمندان و علماي شيعه ديدگاه‌هاي مشابهي را در زمينه حرمت تكفير مسلمانان و اهانت به مقدسات مذاهب اسلامي ارائه كرده‌اند، لذا حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت بر آن شد تا با انتشار اين فتاوا و آراء، گامي مهم در جهت تقويت مباني تقريب مذاهب اسلامي و نزديكتر شدن هرچه بيشتر علما و انديشمندان ساير مذاهب در راستاي مقابلة نظري با تكفير و جنايات تكفيريان برداشته شود.
اثر حاضر علاوه بر  فتاواي مراجع معظم تقليد و نظرات برخي از انديشمندان و علماي اسلام، به بررسي اجمالي فتنه تكفير اهل قبله از نگاه قرآن، روايات و انديشمندان اسلامي مي‌پردازد.
تاكنون اين كتاب به زبانهاي فارسي، عربي، اردو و تركي استانبولي منتشر شده است و به زودي ترجمه انگليسي آن نيز منتشر مي شود.
 
 
 
 
فايل تركي استانبولي