العربیه| دوشنبه|02 ارديبهشت 1398|16 شعبان 1440

«اصول و روشهاي تربيت در مناسك حج» منتشر شد

تاريخ انتشار:27/07/1394
اين كتاب نوشته حجت الاسلام والمسلمين حافظ نجفي، عضو گروه اخلاق واسرار پژوهشكده حج و زيارت است. وي اين كتاب را با هدف بيان بُعد تربيتي حج و نقش اين فريضه الهي در سازندگي روح و جان انسان، در سه فصل نوشته است.
حج، داراي اسرار وحكمت‌هاي شگرف و فلسفه و اهداف والايي است كه با دانستن آنها، حج‌گزار مي‌تواند حجّي عارفانه، عاشقانه و حكيمانه به‌جاي آورد و با راز و رمز قدسي آن، بيشتر و بهتر آشنا شود. و با حكمت و فلسفه اصليِ حج، يعني تربيت الهي و رسيدن به مقام انسان كامل هرچه بيشتر با آيات و نشانه‌هاي آن آشنا گردد.
اثر پيش‌رو با عنوان «اصول و روش‌هاي تربيت در مناسك حج» به روش‌ها و اصول تربيتي حج و مناسك آن پرداخته است. نويسنده با مراجعه به آثار تربيتي و آيات قرآن و روايات معصومين: در عرصه حج و زيارت، اصول و روش‌هاي تربيتي اين عبادت عظيم را استخراج كرده است.
كتاب در سه فصل تنظيم شده است: فصل نخست: كليات و مفاهيم؛ فصل دوم: مباني و اصول تربيت ديني؛ فصل سوم: جايگاه تربيت در مناسك حج.
كتاب «اصول و روش هاي تربيت در مناسك حج» نوشته حافظ نجفي در گروه اخلاق و اسرار پژوهشكده حج و زيارت تهيه شده و توسط نشر مشعر در شهريور ماه 1394 در 280صفحه و در قطع رقعي منتشر شده است.