العربیه| دوشنبه|02 ارديبهشت 1398|16 شعبان 1440

پيام هاي حضرت آيت الله جوادي آملي به حجاج بيت الله الحرام منتشر شد

تاريخ انتشار:10/08/1394
كتاب «منشور معنويت» شامل پيام هاي آيت الله جوادي آملي به حجاج بيت الله الحرام از سال 1389 تا 1393 است. اين كتاب در گروه اخلاق و اسرار پژوهشكده حج و زيارت منتشر شده است.
دانشوران و عالمان رباني با بهره‌گيري از آموزه‌هاي ديني، كوشيده‌اند در تبيين حج، قدم‌هايي بردارند و جنبه‌هاي گوناگون آن را براي مشتاقان كوي دوست تبيين كنند.
از جمله كارهاي صورت گرفته در اين عرصه، پيام‌هاي حضرت آيت‌الله العظمي جوادي آملي به كنگره جهاني حج و حج‌گزاران است كه با نگاهي ژرف و لطيف، به دقايق اين عبادت مي‌پردازند و دل‌هاي
تشنه اسرار حج را سيراب مي‌سازند.
آقاي حسن اردشير لاجيمي در اين كتاب با عنوان «منشور معنويت» به جمع‌آوري و تحقيق پيام‌هاي معظم‌له از سال 1389 تا 1393ه‍ .ش به كنگره حج پرداخته است. همچنين جملات و اصطلاحاتي كه به جهت صبغه عرفاني براي عموم حج‌گزاران و علاقه‌مندان به اسرار حج، نياز به توضيح داشته است، توسط محقق با استفاده از آثار حضرت آيت‌الله جوادي آملي و ديگر متون عرفاني، توضيح و تفسيري براي آنها آمده است.
كتاب «منشور معنويت» كه به كوشش حسن اردشير لاجيمي در گروه اخلاق پژوهشكده حج و زيارت تهيه شده در آبان ماه 1394 توسط نشر مشعر در 144 صفحه و در قطع پالتويي منتشر شده است.