العربیه| دوشنبه|02 ارديبهشت 1398|16 شعبان 1440

نخستين جلسه شوراي پژوهش پژوهشكده حج وزيارت در سال جديد برگزار شد

تاريخ انتشار:29/01/1395
نخستين جلسه شوراي پژوهش پژوهشكده حج وزيارت با حضور رييس پژوهشكده، معاون پژوهشي و مديران گروه هاي علمي در روز شنبه ، 29 فروردين 1395 برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمهدي عليزاده موسوي، رئيس پژوهشكده حج و زيارت، در نخستين جلسه شوراي پژوهش پژوهشكده به اهميت و جايگاه فعاليت‌هاي پژوهشي اين مركز اشاره كرد و ضمن گزارشي از برنامه‌ها و فعاليت‌هاي صورت گرفته در سال گذشته از انتشار حدود 100 عنوان كتاب در سال گذشته خبر داد.
وي برگزاري جلسات تخصصي و كارشناسي شده براي فعاليت‌هاي پژوهشي را بسيار مهم برشمرد و بر برنامه‌ريزي دقيق و كامل در اين باره تاكيد كرد.
اين گزارش حاكي است، افزون بر برنامه‌ىيزي‌هاي يكساله پژوهشي پژوهشكده حج وزيارت، چند موضوع از جمله اصلاح قانون ويرايش، تاريخ شفاهي حج و موضوعات فقهي جديد نيز مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
همچنين طرح پيوست متعلق به گروه فقه جهت حمايت از پايان نامه سطح چهار طلاب حوزه علميه نيز در اين نشست به بحث و بررسي گذاشته شد.
در اين جلسه مديران گروه اخلاق و اسرار حج، فقه و حقوق، كلام و معارف، تاريخ و سيره حج و معاون پژوهشي پژوهشكده حج وزيارت حضور داشتند كه هر يك به تناسب مسئوليت خود به بحث و بررسي موضوعات ارائه شده پرداختند.