العربیه| دوشنبه|02 ارديبهشت 1398|16 شعبان 1440

آئين گراميداشت «هفته پژوهش» با تقدير از پژوهشگران برتر پژوهشكده حج و زيارت

تاريخ انتشار:30/09/1395
همزمان با هفته پژوهش، در جلسه اي كه در روز يكشنبه، 28 آذر ماه 1395 برگزار شد، از پژوهشگران پژوهشكده حج و زيارت تجليل و قدرداني شد
در اين نشست، پس از تلاوت قرآن، به مناسب ايام ولادت پيامبر اعظم و هفته وحدت، يكي از مداحان اهلبيت  (ع) به مديحه سرايي پرداخت. در ادامه جناب حجت الاسلام بحرالعلوم، معاونت پژوهشي پژوهشكده گزارشي از فعاليتهاي پژوهشي در يكسال اخير ارائه كردند. ايشان آماري از كتابهاي منتشر شده، آثار در دست چاپ و آثار در دست انجام دادند.
در ادامه جلسه، حجت الاسلام دكتر عليزاده موسوي، رياست پژوهشكده حج و زيارت سخنراني كردند. ايشان ضمن تبريك ايام ولادت حضرت رسول و امام صادق (ع) مطالبي درباره امور پژوهشكده بيان داشتند. رياست پژوهشكده ضمن اشاره به برخي محدوديت ها ي بودجه اي و مشكلات در پژوهشكده با با ذكر برخي توانايي هاي مجموعه خواستار فعاليت جدي تر كليه نيروهاي پژوهشكده جهت انجام پژوهش هاي بنيادي و آثاري كه توليد علم مي كند، شدند. 
دكتر عليزاده با بيان خبر تأيدد اساسنامه حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت، از سوي مقام معظم رهبري، اين امر را حركتي رو به جلو براي پژوهشكده دانستند و ترسيمي از سياستهاي كلي پژوهشكده در سالهاي آتي كردند.
اين جلسه با تقدير و تقديم لوح به تمامي پژوهشگران و نيروهاي معاونت پژوهشي ادامه يافت. در انتها نيز تقدير ويژه از هشت نفر از افرادي كه تلاش بيشتري در حوزه پژوهش و خدمات پژوهشي داشته‌اند به عمل آمد
پايان بخش اين جلسه، بيان برخي مشكلات و انتقادات از سوي پژوهشگران و پاسخهاي رياست و معاونت پژوهشي بود.