العربیه| دوشنبه|02 ارديبهشت 1398|16 شعبان 1440

جلسه هم‌انديشي تأليف «موسوعه اربعين» در مركز دراسات كربلا

تاريخ انتشار:26/11/1395
مركز دراسات كربلا به منظور تدوين موسوعه اربعين جلسه هم انديشي با حضور برخي از مديران و نمايندگان موسسات عالي حوزوي و دانشگاهي قم در روز چهارشنبه 25 بهمن 1395 در محل اين موسسه برگزار كرد.
 مركز "دراسات كربلا" با هدف تأليف موسوعه اربعين جلسه هم انديشي با تني چند از مديران و نمايندگان موسسات عالي حوزوي و دانشگاهي قم در روز دوشنبه، 25 بهمن 1395 برگزار كرد.
در اين نشست حجت الاسلام والمسلمين استاد سيد محمد علي الحلو، مدير موسوعه اربعين ضمن بيان محورهاي موسوعه مطالبي در اين باره بيان كرد و كمك و مشاركت همه موسسات را خواستار شد.
حجت الاسلام والمسلمين دكتر محمدمهدي فقيه بحرالعلوم معاون پژوهشي پژوهشكده حج وزيارت كه به همراه مدير داخلي دانشنامه حج و حرمين آقاي كامران محمد حسيني در اين جلسه حضور داشتند گزارشي از برخي اقدامات و آثار پژوهشكده در موضوع اربعين پژوهي بيان كردند. تدوين مجموعه مقالات اربعين، تدوين كتاب پاسخ به شبهات درباره اربعين، نشست علمي «اربعين از ديدگاه اهل سنت» و پروژه «مشروعيت تسري پياده روي براي غير امام حسين» از جمله اين اقدامات است.
معاون پژوهشي پژوهشكده حج و زيارت در اين جلسه گزارشي از طرح «دانشنامه اربعين» در سه جلد كه در سال آينده با حدود ۷۰۰ مدخل آغاز خواهد شد ارائه كردند.
اين جلسه در راس ساعت ۴ تا ۷ عصر در مركز دراسات الكربلا للبحوث در بلوار جمهوري برگزار شد و مقرر گشت به طور مداوم و براي حصول نتيجه در آينده نيز برگزار شود.