العربیه| دوشنبه|02 ارديبهشت 1398|16 شعبان 1440

ديدار كاركنان پژوهشكده حج و زيارت با سرپرست حجاج ايراني

تاريخ انتشار:01/07/1396
در اين ديدار صميمي كه روز پنج شنبه، 30 ام شهريور 1396، در محل نمازخانه ساختمان حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت در قم برگزار شد، حجت الاسلام قاضي عسكر گزارشي از برخي فعاليت ها و اقدامات صورت گرفته در حج امسال دادند.
 در اين ديدار صميمي كه روز پنج شنبه، 30 ام شهريور 1396، در محل نمازخانه ساختمان حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت در قم برگزار شد حضرت حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر ضمن اشاره به برگزاري مطلوب حج امسال و رضايت كامل حجاج بيت الله الحرام از سفر حج و تلاش خدمتگزاران در اين حوزه اظهار داشت: بر اساس رهنمودهاي مقام معظم رهبري تمام سعي ما اين بود كه حجي عزت‌مندانه و در شأن ملت ايران برگزار شود كه با لطف خداوند منان، حج امسال، حجي عزتمندانه بود و تمامي حجاج به اين موضوع مهم اذعان داشتند و از اين بابت بسيار خوشحال و شكرگزار بودند. 
ايشان در بخش ديگري از سخنانشان به رابطه برادرانه و مسالمت‌آميز حجاج شيعه و سني اشاره كردند و افزودند: «در برخي از هتل‌ها چندين كاروان از زائران اهل سنت و شيعه در كنار هم به صورت برادرانه معاشرت داشتند و كوچك‌ترين مشكلي در اين باره نداشتيم.
ايشان همچنين با بيان ظرفيت بالاي فضاي مجازي براي انعكاس اخبار، اطلاعات، معارف و ... خاطر نشان كرد: فضاي مجازي و بهره‌گيري زائران و حجاج از آن موجب شد تا كليه اخبار و گزارش‌ها توسط حجاج به داخل كشور منعكس و موجب آرامش جامعه و مردم شود و حتي بسياري از معارف حج و زيارت نيز از اين طريق به داخل كشور منتقل شد كه اميد است در سالهاي بعد با برنامه‌ريزي، شناخت و نيازسنجي از اين فضا بيشتر و بهتر استفاده شود.
حجت‌الاسلام والمسلمين قاضي عسكر ضمن اشاره به ظرفيت بسيار بالاي حج و زيارت در عرصه تحقيق و پژوهش، به الگوبرداري از آثار فاخري كه در جهان اسلام در اين باره توليد مي‌گرديد خاطر نشان كرد: وظيفه همه ماست با شناسايي خلأهاي موجود در عرصه پژوهش و تحقيق، گام‌هاي بلندي در توليد آثار علمي بنيادي و كاربردي برداريم تا در رقابت علمي با ساير كشورها عقب نمانيم و پيشرو در اين زمينه باشيم.