العربیه| جمعه|30 فروردين 1398|13 شعبان 1440

رئيس جديد پژوهشكده حج و زيارت منصوب شد

تاريخ انتشار:20/02/1397
حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر، نماينده ولي‌فقيه در امور حج و زيارت، با صدور حكمي آقاي دكتر علي‌اكبر ضيايي‬‎ را به سمت رياست پژوهشكده حج و زيارت منصوب كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام والمسلمين سيدعلي قاضي‌عسكر، نماينده ولي‌فقيه و سرپرست حجاج ايراني در حكمي دكتر علي‌اكبر ضيايي را به عنوان مدير جديد پژوهشكده حج وزيارت منصوب كرد.

در حكم مدير جديد پژوهشكده حج وزيارت آمده است: «باتوجه به نامه شماره 8810/22 مورخ 28/1/1390 معاونت محترم آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مبني بر ابلاغ مصوبه جلسه مورخ 21/12/1389 شوراي گسترش آموزش عالي و موافقت با تأسيس پژوهشكده حج و زيارت وابسته به بعثه مقام معظم رهبري، بدينوسيله جنابعالي را كه بحمدالله از سوابق و شايستگي‌هاي علمي، اخلاقي، مديريتي و تجربيات مفيد و ارزشمند در حوزه‌هاي مختلف پژوهشي و آموزشي مرتبط با علوم اسلامي برخورداريد به سمت رئيس پژوهشكده حج و زيارت منصوب مي‌نمايم.

اميد است با اتكال به خداوند متعال و بهره‌گيري از رهنمودهاي حضرت امام (قدس سره) و مقام معظم رهبري (دام ظله) و نيز عالمان، انديشمندان، نويسندگان و فرهيختگان حوزه و دانشگاه گام‌هاي بلند و مؤثري در پژوهش‌هاي مرتبط با حج و زيارت برداشته از تمامي ظرفيت‌ها در اين حوزه استفاده نموده و در انجام وظايف محوله كوشا و موفق باشيد.

همچنين لازم مي‌دانم از زحمات و تلاش‌هاي ارزشمند و اثرگذار برادر فاضل و ارجمند جناب حجت‌الاسلام والمسلمين آقاي دكتر سيدمهدي عليزاده موسوي در دوره تصدي قبلي اين مسئوليت صميمانه تشكر و سپاسگزاري نمايم.

از خداوند متعال توفيقات روزافزون را در خدمت به اسلام ناب محمدي(ص) و مكتب اهل بيت(عليهم السلام) و گسترش فرهنگ حج و زيارت مسألت دارم.»

حجت الاسلام و المسلمين سيد علي قاضي عسكر در مراسم توديع و معارفه رييس پژوهشكده حج و زيارت اظهار داشت: در دوره مسوليت حجت الاسلام والمسلمين دكتر عليزاده موسوي كارهاي خوب و شايسته تقديري در پژوهشكده حج انجام شد.

همچنين سرپرست حجاج ايراني در بيان ويژگي‌هاي مدير جديد پژوهشكده حج و زيارت، تصريح كرد: ايشان اهل قلم و داراي سوابق خوب تدريس و فعاليت‌هاي بين المللي هستند و اميد است گام‌هاي مهمي در تحقق اهداف پژوهشكده بردارند.

سرپرست حجاج ايراني فعاليت‌هاي انجام شده در پژوهشكده حج و زيارت را ارزشمند و كتاب‌ها، مقالات و پژوهش‌هاي انجام شده در حوزه‌هاي مرتبط با حج و زيارت را بسيار مفيد و ارزشمند اما ناكافي دانست و از همكاران خود خواست تا با تلاش بيشتر در رفع نيازهاي اين حوزه به ويژه محصولات و آثار فاخر و كاربردي اقدام كنند.