العربیه| جمعه|30 فروردين 1398|13 شعبان 1440

نشست علمي «حج و مقاومت» برگزار شد

تاريخ انتشار:23/05/1397
نشست علمي «حج و مقاومت» روز پنجشنبه، 18 مرداد 97 10 با حضور اساتيد مدعو از تهران و حجت الاسلام والمسلمين محسن محمدي از اساتيد جامعه المصطفي (ص) و تني چند از نخبگان موسسه وارث الانبياء و پژوهشگران پژوهشكده حج و زيارت برگزار گرديد.
نشست علمي حج و مقاومت در مورخ پنجشنبه 18 مرداد 97 ساعت 10 صبح با حضور اساتيد مدعو از تهران و حجت الاسلام والمسلمين محسن محمدي از اساتيد جامعه المصطفي (ص) و تني چند از نخبگان موسسه وارث الانبياء و پژوهشگران پژوهشكده حج و زيارت برگزار گرديد.
در ابتداي اين نشست علمي كه در محل پژوهشكده حج و زيارت برگزار شد، دكتر علي اكبر ضيايي ضمن خيرمقدم به اساتيد و پژوهشگران حاضر در جلسه، به تبيين موضوع نشست پرداخته و مقاومت مسلمانان در برابر دشمن واحد را لازمه پيشرفت و اقتدار مسلمين در سرتاسر عالم دانست. وي همچنين يكي ديگر از راه­هاي مقاومت و اقتدار مسلمانان را اتحاد آنها در برابر هجمه­هاي طراحي شده از سوي غرب براي ايجاد تفرقه در بين صفوف مسلمانان عنوان كرد و افزود: از جنبه­هاي مغفول مانده عرصه مقاومت، دو اصل بنيادين انقلاب اسلامي، يعني استكبارستيزي و دفاع از فلسطين و قدس در برابر صهيونيزم و پافشاري بر اتحاد حداكثري مسلمين به عنوان امت واحده براي رسيدن به اهداف بلند آنان است. در ادامه هر يك از اساتيد به جنبه­هاي گوناگون و مصداقي مقاومت مسلمانان پرداخته و نظرات خود را پيرامون موضوعات مطروحه بيان كردند.
در پايان اين نشست علمي نيز، گفتگو و پرسش و پاسخ در ميان پژوهشگران، محققين و اساتيد به انجام رسيد.    
مشروح مباحث اين نشست به زودي در سايت قرار مي گيرد.