العربیه| جمعه|03 اسفند 1397|16 جمادی الثانی 1440
آثار پژوهشكده حج و زيارت
نشريات
 
فرهنگ زیارت، فصلنامه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، تاریخی، صاحب امتیاز: حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت، مدیر مسئول: سید علی قاضی عسکر، سردبیر: محمدباقر پورامینی. 
فصلنامه تخصصی در حوزه زیارت است. این نشریه با همکاری معاونت فرهنگی نمایندگی ولی فقیه در حج و زیارت منتشر می‌شود. در این نشریه مقالاتی درباره ابعاد زیارت و به ویژه تاریخ و جغرافیای اماکن زیارتی در عتبات، سوریه و... ارائه شده است. اولین شماره این نشریه در زمستان ۱۳۸۸ منتشر شد. تاکنون ۹ شماره از این نشریه در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. 
برای دسترسی به متن مقالات این نشریه  اینجا  يا اينجا کلیک کنید. 

ميقات حج، فصلنامه فرهنگی، فقهی، سیاسی و اجتماعی، صاحب امتیاز و مدیر مسؤول: سید علی قاضی عسکر، مدیر داخلی: علی ورسه‌ای. 
ميقات حج، که به صورت فصلنامه منتشر می‌شود، کوششی در جهت شناخت دقیق و همه جانبه تاریخ، فرهنگ و آیین حج و هر آنچه که به گونه‌ای به حج و سرزمین مکه و مدینه پیوستگی داشته باشد، است. 
در حوزه نشریات و مطبوعات دینی جای خالی نشریه و مجله‌ای در زمینه حرمین شریفین و بررسی‌های تاریخ کعبه، مسجد الحرام و مسجدالنبی و تحوّلات و حوادث سرزمین وحی احساس می‌شد تا به نگرش‌ها، باور‌ها، آیین‌های مختلف در باب حج، زیارت خانه خدا در میان ملت‌ها‌، قوم‌ها و نژادهای گوناگون بپردازد. فصلنامه «ميقات حج» کوشیده در ابعاد گوناگونِ عرفانی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و فقهی گام‌های بلندی بردارد و مقالات ارزشمندی در این راستا ارائه کند. نخستین شماره این نشریه در پاییز ۱۳۷۱ در دسترس علاقمندان قرار گرفت. تاکنون ۸۱ شماره از این نشریه منتشر شده است. 
برای دسترسی به متن مقالات این نشریه اینجا  يا اينجا  كليك کنید

ميقات الحج، فصلنامه فرهنگی، فقهی، سیاسی و اجتماعی، صاحب امتیاز و مدیر مسؤول: سید علی قاضی عسکر، مدیر داخلی: محمدعلی مقدادی. 
دوفصلنامه ميقات الحج از جمله نشریات حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت است که مقالاتی به زبان عربی در رابطه با حج و مسائل مربوط به آن در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد. اولین شماره این نشریه در محرم-رجب ۱۴۱۵قمری (زمستان ۱۳۷۳) منتشر شده است. تاکنون ۳۸ شماره از این نشریه منتشر شده است. 
برای دسترسی به متن مقالات این نشریه اينجا  يا اينجا  کلیک کنید