حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت

رهبر معظم انقلاب؛

راه حل قضيهء ميانمار اقدام عملي كشورهاي مسلمان است

تاريخ انتشار:1396/06/21 12:21
جمهوري اسلامي ايران اين افتخار را براي خودش بايد حفظ كند كه علناً، صريحاً عليه ظلم حرف بزند، چه اين ظلم در مناطق اشغال‌ شده‌ به وسيله‌ صهيونيست ها باشد، چه بمباران مردم يمن باشد، چه در بحرين باشد، چه در هر نقطه‌ ديگري و چه در ميانمار.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز در ابتداي جلسه درس خارج فقه با اشاره به حوادث فاجعه‌آميز ميانمار، از سكوت و بي‌عملي مجامع جهاني و مدعيان حقوق بشر در قبال اين فجايع به‌ شدت انتقاد كردند و با تأكيد بر اينكه راه حل اين قضيه اقدام عملي كشورهاي مسلمان و فشار سياسي و اقتصادي به دولت بي‌رحم ميانمار است، خاطر نشان كردند: جمهوري اسلامي بايد عليه ظلم در هر نقطه از جهان، صريح و شجاعانه، اعلام موضع كند.

بيانات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامي درباره فاجعه ميانمار

حضرت آيت الله خامنه‌اي، تقليل فاجعه ميانمار به يك درگيري مذهبي بين مسلمانان و بودايي‌ها را نادرست خواندند و افزودند: البته ممكن است در اين حادثه تعصب مذهبي تأثير داشته باشد اما اين قضيه، يك قضيه سياسي است، زيرا مجري آن، دولت ميانمار است و در رأس آن دولت نيز زني بي‌رحم قرار دارد كه برنده جايزه صلح نوبل بوده و با اين اتفاقات، در واقع، مرگ جايزه صلح نوبل رقم خورد.

ايشان افزودند: اين فجايع در مقابل چشم كشورها و دولتهاي اسلامي و مجامع جهاني و دولتهاي رياكار و دروغگوي مدعي حقوق بشر از سوي دولت بي‌رحم ميانمار، در حال رخ دادن است.

رهبر معظم انقلاب اسلامي با انتقاد از اكتفا كردن دبيركل سازمان ملل به محكوم كردن جنايات در ميانمار افزودند: مدعيان حقوق بشر كه گاهي براي مجازات يك مجرم در يك كشور، جنجال و هياهو مي‌كنند، در مقابل كشتار و آواره شدن دهها هزار نفر از مردم ميانمار، هيچ عكس‌العملي نشان نمي‌دهند.

مقام معظم رهبري با تأكيد بر لزوم ورود و اقدام عملي دولتهاي اسلامي، گفتند: البته منظور از اقدام عملي، لشكركشي نيست بلكه بايد فشار سياسي، اقتصادي و تجاري خود را بر دولت ميانمار افزايش دهند و عليه اين جنايات در مجامع جهاني فرياد بكشند.

ايشان تشكيل كنفرانس سازمان همكاري اسلامي با موضوع فجايع ميانمار را ضروري خواندند و خاطرنشان كردند: دنياي امروز، دنياي ظلم است و جمهوري اسلامي بايد اين افتخار را براي خود حفظ كند كه عليه ظلم در هر نقطه از جهان، چه در مناطق اشغالي توسط صهيونيست‌ها، چه در يمن و بحرين و چه در ميانمار، موضع صريح و شجاعانه خود را اعلام كند.
کد خبر: 77573
انتهای پیام /*